10 фактів про парк “Піскові озера” у Львові, - ФОТО

Сайт 032.ua продовжує фотопрогулянки Львовом разом зі своїми читачами. Раніше ми уже показували, як виглядає Стрийський парк і парк “Знесіння”, а зараз об’єктив нашої камери повернувся у Франківський район, до парку “Піскові озера”.

Вхід до парку

Парк розташований у Львові, між вулицями Коновальця і Чупринки. З вулиці Чупринки до парку можна зайти одразу за будівлею Навчально-наукового інституту екології, природоохоронної діяльності та туризму імені В'ячеслава Чорновола НУ"ЛП". Розташована вона неподалік від Національного лісотехнічного університету України. З іншого боку можна зайти в парк від кінцевої зупинки трамвая №2.

Стави “гіпсового короля”

Найперше, що приверне увагу туриста в парку - це водойми - два невеликих озера, що поєднані між собою містком. Озера, більш відомі як Піскові або Алтайські, були утворені на місці так званих озер Юзефа Франца - львівського промисловця 19 століття, виробника гіпсу. За однією з версій історика, піскові озера утворились на місці колишніх гіпсових кар’єрів. Рекреаційної функції парк набув аж у 1960-х роках, коли його вирішили почистити від відходів лампового та емалевого заводів. Але станом на нині, стара слава непочищеного озера до нього повертається.

Сонячний берег

Попри те, що зараз вода непридатна для купання, це не заважає багатьом сміливцям засмагати на березі та навіть заходити у воду. Часто тут можна побачити і рибалок, які намагаються щось упіймати в озері.

Читайте також: Хто возитиме львів’ян? Чому водії електротранспорту у Львові звільняються

Качечки

Найприємнішою “родзинкою” парку є дикі качки. Їх тут можна побачити у будь-яку пору та у великих кількостях. Вони охоче позують перед камерами та споживають смаколики, якими їх підгодовують відвідувачі.

Місток

Як уже було сказано раніше, між двома парковими озерами є місток, який складається з металевих конструкцій. Він ще не набув слави “мосту закоханих” і на його перила не вішають замки як символ вічного кохання, але це місце є одним з найпопулярніших для фотосесій закоханих.

Причал

Якщо зайти в парк зі сторони вулиці Чупринки, то майже одразу є можливість спуститися до води на невеликий причал. Звісно, що туристичні човни по озеру не плавають, лише час від часу сюди привозять човен для комунальників, щоби прибрати водойму. Але у любителів селфі можуть на цьому причалі вийти непогані світлини на фоні води.

Спортивно-біговий парк

Офіційно парк “Піскові озера” був закладений владою Львова 1923 під назвою “Гданський”. Основна його мета в ті часи була спортивна - це був перший в Україні спеціалізований спортивно-біговий парк, який користувався чималою популярністю аж до Другої світової війни. Зараз тут потрошки відновлюють доріжки, часто можна побачити львів’ян, які займаються бігом, а також вигулюють своїх домашніх улюбленців.

Читайте також: Канатна дорога на «Високий замок» у Львові: що відомо про проект, - ВІДЕО

“Де природа сама”

Хоч парк і невеликий, але погуляти є де. Як уже було сказано, навколо озера облаштовані прогулянкові доріжки, також у парку є символічна “верхня” тераса з облаштованими доріжками, лавками та урнами. На самій вершині є невелике “кільце”, де полюбляють сидіти закохані на фоні природи. До слова, озера саме з цього парку були оспівані “Піккардійською терцією”.

  • “Коли сонце розжарене над містом висить,
  • І від чаду машин кругом іде голова.
  • Я згадаю прохолодних озер блакить
  • Куди їздив колись старенький трамвай.
  • Повези мене туди, де природа сама,
  • Повези мене за місто, де асфальту нема.
  • Повези мене туди, де зелена трава,
  • Повези, повези... о-о, старенький трамвай”, - йдеться у пісні “Старенький трамвай”.

Дитяча зона

У частині парку, ближче до вулиці Коновальця, є невеликий дитячий майданчик з гойдалками, піском та лавками для батьків. Тож і для малечі в парку є місце.

Автомобіль-орієнтир

Майже споконвіку при вході до парку стоїть зелений “Жигуль”, який натякає відвідувачам, які прийшли сюди вперше, що вони - на правильному шляху.

Нагадаємо, що більше фотопрогулянок Львовом можна знайти за посиланням.