Уряд виділив 20,5 млн грн для перенесення магістрального водогону у Стебнику

Магістральний водогін "Гірне - Дрогобич" перенесуть за межі гірничого відводу.

18 липня Кабмін підтримав пропозицію Мінекономрозвитку про виділення 20,5 млн грн для перенесення магістрального водогону в Стебнику, - передає 032.ua.

Як повідомили на Урядовому порталі, водогін "Гірне - Дрогобич" перенесуть за межі гірничого відводу, аби запобігти його пошкодженню через збільшення сейсмічної активності у районі техногенної катастрофи регіонального масштабу у Дрогобицькому районі Львівської області.

Нагадаємо, у ніч на 30 вересня 2017 року, між містами Дрогобич і Трускавець стався землетрус, унаслідок якого трапився обвал карстової породи. Проблемності ситуації додало те, що провалля розташоване біля рудника Стебницького гірничо-хімічного підприємства "Полімінерал".

Читайте також: На Львівщині відбудеться День відкритих сердець «Живіть. Закохуйтесь. Подорожуйте»

Вартість усіх витрат, які мають піти на вирішення питання з рудником та інфраструктурними об'єктами (траса Дрогобич - Трускавець) становить 214,2 мільйона гривень, за попередніми підрахунками.

У жовтні минулого року з обласного бюджету скерували майже 1,5 млн грн на дослідження обвалу рудника, а німецька компанія«K-UTEC» здійснила аналіз матеріалів та підготувала пропозицію проекту консервації рудника №2 "Полімінералу" та рекультивації порушень земель.

Питаннями фінансування перенесення водогону, будівництва об'їзної автодороги та моста, двох кільцевих транспортних розв'язок, винесення електроопор, будівництва повітряних ліній електропередач має займатися Кабмін.

Додамо, що водогін "Гірне - Дрогобич" постачає воду майже 60 тисячам мешканців міста Дрогобич і сіл Модричі, Раневичі, Почаєвичі та Михайлевичі Дрогобицького району Львівської області. Кошти на його перенесення виділять Львівській ОДА з державного матеріального резерву.

Зазначимо, що провалля біля рудника "Полімінералу" розташоване в межах 500 метрів від траси Дрогобич - Трускавець, і попри те, що на автодорозі залатали тріщини, територія обвалу потрохи збільшується.

Читайте також: У власність Львова повернули 10 незаконно відчужених приміщень під час "Афери століття"