Львів'янам на замітку: із вересня в обіг запустять оновлену "двадцятку"

У Національному банку України презентували новий дизайн 20-гривневої банкноти.

Із 25 вересня 2018 року українці користуватимуться оновленими банкнотами номіналом 20 гривень, - передає 032.ua із посиланням на прес-службу Нацбанку.

Як розповів директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, з оновленим дизайном та удосконаленим захистом банкнот гривні, прагнуть підвищити їх надійність.

Читайте також: Дрогобичанка Юлія Щербан стала найкрасивішою українкою в Канаді, - ФОТО

"Згідно з міжнародними стандартами грошові знаки потрібно оновлювати з певною періодичністю, щоб мінімізувати або зовсім унеможливити спроби шахраїв підробити банкноти", - повідомили у Нацбанку.

Нова "двадцятка", яку введуть в обіг наприкінці вересня, буде законним платіжним засобом, обов'язковим до приймання всіма фізичними та юридичними особами в Україні. Це уже третя банкнота нового зразка: з 2014 року встигли оновити 100- і 500-гривневі купюри.

Перший тираж оновлених 20 гривень становитиме 5 мільйонів штук, який розподілять між банками України. Разом із тим, можна буде користуватися банкнотами 2003 року або обміняти їх на нові.

Що змінилося?

Портрет Івана Франка перемістили з правого боку у центр, поруч з оптично-змінним елементом. Збільшили зображення номіналу, покращили знак для розпізнавання людьми з вадами зору.

Що зберегли?

На оновленій банкноті номіналом 20 гривень збережено основні зображення лицьового та зворотного боків банкноти зразка 2003 року. На лицьовому боці розміщено портрет Івана Франка, який майже не відрізняється за дизайном від портрета від старої купюри. На зворотному боці залишили зображення будівлі Львівського оперного театру. Зберігся також розмір банкноти - 69х130 мм та зелений колір.

Елементи захисту

На оновленій банкноті містяться такі основні елементи захисту:

  • багатотоновий водяний знак, видимий під час розглядання банкноти на світлі;
  • захисна стрічка повністю занурена в товщу паперу, видима під час розглядання лицьового боку банкноти проти світла, зміщена в центр; 
  • оптично-змінна фарба (OVI), якою виконано стилізоване зображення квітки на лицьовому боці банкноти, що змінює колір під час розглядання банкноти під різними кутами зору з пурпурного (малиново-фіолетового) на оливково-зелений; 
  • покращений ультрафіолетовий захист; 
  • змінений та удосконалений (на зворотному боці) інфрачервоний захист; 
  • серійний номер чорного кольору, що виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Читайте також: Лікарі 3-ї комунальної стоматполіклініки у Львові звернулися за підтримкою до нардепа, - ДОКУМЕНТ