12 липня почався прийом заяв на вступ до вишів на бакалавра, молодшого спеціаліста на базі 11 класів, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування.
Про це повідомили на офіційному сайті Міносвіти, інформує 032.ua.
Станом на сьогодні більшість таких вступників подають заяви в електронному вигляді через особисті кабінети на сайті https://ez.osvitavsim.org.ua/ . Наразі вже зареєстровано понад 123 тис електронних кабінетів, через які подано близько 42 тис заяв.
"Найбільше заяв подано до КНУ ім. Шевченка, ЛНУ Франка, Київської та Львівської політехніки, ХНУ Каразіна, ДНУ Гончара", - зазначили на офіційному сайті Міносвіти.
Подати заявки на вступ можна до 18:00 26 липня, а до 18:00 25 липня буде відкрита можливість для реєстрації електронних кабінетів.
Щоб подати заяву, вступнику потрібно зайти до свого електронного кабінету (або створити його), перевірити (або заповнити) всю необхідну інформацію та документи, після чого натиснути кнопку «Подача заяв». У формі вибору конкурсних пропозицій необхідно обрати регіон , заклад, освітній ступінь, форму навчання та спеціальність.
Визначившись з конкурсними пропозиціями, вступник має позначити галочкою потрібну, вибрати для неї сертифікати ЗНО, джерела фінансування та пріоритетність (для заяв на бюджет). Відтак він зможе подати заяву, попередньо також підтвердивши згоду із загальними параметрами участі у конкурсному відборі.
Перед поданням електронних заяв вступники обов’язково мають перевірити дані, внесені в електронний кабінет. Оскільки після подачі першої заяви вони вже не зможуть виправити жодну інформацію. Також під час подання заяв на бюджет вступники мають особливо уважно поставитися до визначення пріоритетності. Адже після подачі заяви змінити пріоритетність вже не можливо. Водночас, якщо заява з пріоритетом ще не зареєстрована в закладі, то вступник може її скасувати та подати нову. Але якщо заява зареєстрована, то в разі скасування вступник втрачає пріоритет без можливості його поновлення.
Вступники на бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямування можуть подати на бюджет до 7 заяв на 4 спеціальності. Слід дуже уважно поставитися до визначення пріоритетності. В алгоритмі адресного розміщення держзамовлення розглядаються абсолютно всі заяви, і пріоритетність не дає переваги тій чи іншій заяві, але вона визначає послідовність їх розгляду
Додамо, що місце вступника в рейтингу визначається не датою подання заяв, а залежить лише від конкурсного балу. Для того, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність, вступники можуть скористатися прохідними балами 2017-го.
Нагадаємо, що два університети Львова потрапили у п'ятірку найкращих українських ВНЗ.