З початку року правоохоронці зафіксували 21 випадок видурювання грошей та ювелірних виробів під приводом відведення порчі. І це лише офіційна статистика, а в більшості випадків жертви шахраїв соромляться звертатись до міліції.
Про це йдеться у повідомленні ВЗГ ГУМВС України у Львівській області.
Достеменно невідомо, чи так звані ворожки насправді володіють навиками гіпнозу. Проте, очевидно те, що знавцями психології людини вони є бездоганними. Зазвичай, майбутню жертву обирають здалеку у людних місцях та підходять до заклопотаної чи засмученої людини і заздалегідь заготовленими фразами розповідають про їх проблеми.
Оскільки люди у більшості випадків звикли перекладати провину за свої негаразди на когось іншого або на несприятливі життєві обставини, то охоче вірять, що їм щось «пороблено». А коли, як за помахом чарівної палички, з’являється особа, котра прекрасно розуміє їх та ще й пропонує вирішення проблем – зовсім втрачають пильність, чим і сприяють «діяльності» шахраїв. Ті своєю чергою знаходять причину всіх бід – на золоті вироби чи гроші наслали порчу і охоче беруться за «відмовляння» лиха.
Вберегти свої заощадження від посягань таких ворожок може кожен. Як повідомив заступник начальника відділу розкриття майнових злочинів УКР ГУМВС України у Львівській області Володимир Хаба, непотрібно вступати з такими особами у розмови, погоджуватись на їхні завідомо шахрайські пропозиції, не віддавати їм золоті вироби чи гроші.
Разом з тим, необхідно роз’яснювати дітям, що з незнайомими людьми не можна на вулиці спілкуватись, давати їм координати свого проживання, інформацію про батьків, віддавати для здійснення дзвінка мобільний телефон.
Працівники міліції закликають громадян бути пильними і у випадку появи підозрілих у поведінці осіб інформувати правоохоронні органи за номером телефону «102».