Куди поїхати зі Львова на вихідні: до руїн Старосільського замку, - ФОТО

За 30 км від Львова можна побачити руїни замку, збудованого на межі XVI-XVII століть.

Читайте також: Львів звучить: 5 музичних подій липня

Як дістатися

Старосільський замок — пам'ятка архітектури, розташована у селі Старе Село Пустомитівського району на Львівщині. Завдяки своїй площі він вважається найбільшим в області. Дістатися сюди можна на власному авто, електричкою або ж автобусом.

Доїхати автівкою можна дорогою Н 09 у напрямку Давидова, звернувши праворуч перед селом Відники. Дорога до замку у чудовому стані, відтак, дістатися сюди можна менш ніж за годину.

З приміського вокзалу до Старого Села курсують електрички Львів-Ходорів та Львів-Жидачів.

Розклад:

Автобуси до Старого Села відправляються з автостанції № 5 (вулиця Луганська, 2).

Панорама замку, фото Тарас Кащак/Ua-travels.livejournal.com

Історія замку

Замок звели для захисту південно-східних шляхів до Львова від татар. Перше укріплення у вигляді дерев’яної фортеці збудували ще у 1448 р. Воно було зовсім не схожим на нинішнього гіганта: площа була значно меншою, а дерев’яні стіни не витримали татарського набігу у 1498 р. Тоді замок спалили, а містечко зруйнували.

Через майже 90 років, у 1584-му, під патронатом родини Острозьких зруйнований замок почали відновлювати. Цього разу уже у камені. Будівництво кам’яної фортеці завершили в 1589 році.

До двох гектарів площу замку у 1642 р. розширив правнук князя Констянтина Острозького Владислав Домінік Острозький-Заславський. Крім того, фортецю оточили глибоким ровом і валами. У 1648 році оновлений замок зруйнували козацькі війська Богдана Хмельницького. Через рік розпочались роботи з відновлення фортеці, які закінчили у 1654 році. Висота стін оновленої споруди сягала 8 метрів.

На початку XVIII століття Старе Село разом із замком стає власністю Адама Миколи Сенявського. До цього часу замок втрачає своє оборонне значення. Новий власник відреставрував фортецю і переніс сюди збройний арсенал, що зберігався у Львові.

Після смерті Сенявського у 1726 році всі його володіння і багатства успадкувала його єдина дочка Марія-Софія. У 1731 році вона вийшла заміж за князя Августа Олександра Чарторийського, до якого перейшла вся власність Сенявського, зокрема, і Старосільський замок.

Вигляд на залізничну станцію та замок у Старому Селі, фото: Photo-lviv.in.ua

У 2010 році Старосільський замок передали в концесію на 49 років. Концесіонер (генеральний директор ТОВ «Кріс» Михайло Риба) обіцяв до 2012 року вивести пам'ятку з аварійного стану, до 2013 року — відновити одну з веж, до кінця 2015 року — ввести об'єкт в експлуатацію. Замок мав функціонувати як туристично-відпочинковий центр, але жодних робіт не було проведено й досі.

Замок сьогодні

Зараз територія замку занедбана. Обвиті зарослями колись могутні стіни все більше втрачають колишню велич. На території, яку час від часу відвідують туристи, не передбачено навіть вбиральні, а місцеві мешканці випасають тут худобу. Втім, на руїнах замку, який вважають найбільшим на території області, варто побувати хоча б раз.

Читайте також: У Львові на проспекті Чорновола збудують «Ашан». Візуалізація

Історична довідка - Photo-lviv.in.ua

*Копіювання або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.

Партнерський спецпроект
11:00, Вчора