“Ми живемо як в газовій камері”, - львів’яни про очисні споруди

Мешканці Знесіння виступили проти будівництва сміттєпереробного комплексу на вулиці Пластовій,13 у Львові.

4 червня під час прес-конференції виступила львів’янка, яка живе поблизу очисних споруд, учасниця ГО “Відродження Знесіння” Марія Житковська, яка вимагала від влади збудувати комплекс подалі від житлових забудов, - передає 032.ua.

“Мене не влаштовує те, що у таку спеку я не можу лишити відчиненим вікно, бо різноманіття смородів від очисних споруд, від того, що прорвало дамбу (і це все замовчується). Для мене не є аргументом те, що ми не доросли до якихось новітніх технологій, що в нас на це немає грошей. Чому я маю жертвувати своїм здоров’ям? Ми живемо як в газовій камері”, - обурилася мешканка мікрорайону.

Марія Житковська також зазначила, що аналогічні переробні комплекси у Польщі мають більшу площу при меншій заявленій потужності, розташовані на відстані 2 кілометри від житлових будинків, а також мають усі необхідні встановлені фільтри, у тому числі для води.

Читайте також: Львів не витратив жодної копійки на першому етапі проектування сміттєпереробного комплексу

На запитання активістки про те, за які кошти мінятимуть фільтри зворотного осмосу на сміттєпереробному комплексі у Львові, Вадим Ноздря не зміг конкретно відповісти. Директор ЛКП “Зелений Львів” зазначив, що завод будуватимуть у місті рік часу, а потім буде річна гарантія на експлуатацію.

Додамо, що офіційно проти будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові на вулиці Пластовій, 13 виступили: МБО “Екологія-Право-Людина”, ГО “Відродження Знесіння”, ініцативна громада мешканців Кривчиць. Окрім цього у Львові було зареєстровано електронну петицію з вимогою збудувати завод за межами міста, яка набрала 463 з 500 необхідних голосів.

Перед початком будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові також має відбутися громадське обговорення.

Нагадаємо, Європейське екологічне бюро висловилось проти будівництва сміттєпереробного комплексу у Львові