10 подій травня у Львові, за які стає соромно

Сайт 032.ua зібрав у одному місці інформацію про резонансні події, що трапилися у Львові впродовж минулого місяця, які змусили червоніти львів’ян. Проблеми з громадським транспортом, бійки, сексизм - коротко розповідаємо, що сталось і чому це проблема.

Штурм маршрутки

3 травня львів’ян у соцмережах обурило фото, де пасажири намагаються увійти в переповнений автобус №131. Справа в тому, що ця світлина відображає щоденні реалії усіх мешканців міста, які користуються громадським транспортом: у зв’язку з тим, що на маршрути не завжди виїжджають усі транспортні засоби, людям складно добратися будь-куди у Львові. Моніторинг GPS-даних автобусів, який постійно проводять львівські активісти, показує що ситуація, коли на маршрути не виїжджає більше 200 (а у вихідні та свята навіть до 350) транспортних засобів, залишається стабільною.

Вручення почесної нагороди голові конгресу російських громад

5 травня, з нагоди Дня міста мер Львова Андрій Садовий вручав почесні відзнаки та нагороди видатним українцям. Одну з таких нагород - подяку від громади міста Львова - отримав генеральний директор ПАТ «Львівський хімічний завод» Анатолій Бобришов, який за сумісництвом є головою конгресу російських громад західних областей України. З цього приводу розгорівся скандал, у рамках якого стало відомо: пан Бобришов був також головним фінансистом діяльності російського культурного центру у Львові. Зокрема, його коштом видавали газету "Русскій вєстнік" з антиукраїнськими поглядами. Згодом Андрій Садовий пояснив нагородження тим, що йому надіслали колективне звернення від Ради директорів промислових підприємств Сихівського району, які рекомендували відзначити саме Анатолія Бобришова.

Читайте також: У Парку культури стартує новий сезон кінопоказів просто неба

Проблема доступності людей з інвалідністю у транспорті

(Фото ілюстративне)

У соцмережах поширили інформацію, що 7 травня ввечері пасажири трамваю №8 намагалися занести у вагон трамвая старого зразка людину на інвалідному візку. У цей самий момент електротранспорт раптово рушив і людина впала. Зупинити водія змогли лише крики пасажирів. Після цього львів’яни спробували ще раз допомогти людині з інвалідністю потрапити у салон транспорту, але їм завадив поручень посередині дверей. У “Львівелектротрансі” пообіцяли провести службове розслідування та повідомити додаткову інформацію, чого не було зроблено донині.

День Перемоги з символікою комуністів

9 травня зранку на Марсове поле прийшов літній чоловік у червоній футболці з написом СРСР і символами серпа й молота, чим порушив законодавство. Чоловіка одразу затримали поліцейські та доставили у Личаківський відділок полції. Нагадаємо, що комуністична символіка заборонена Законом України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” від 2015 року. Раніше сайт 032.ua також провів опитування серед людей, які прийшли на Пагорб Слави на тему того, що для них означає 9 травня.

Читайте також: На Львівщині виник скандал через схожу на Путіна ікону в церкві, - ВІДЕО

Виступ співака зі Львова на московському концерті до Дня перемоги

9-го травня, заслужений артист України, родом зі Львова, Віталій Козловський виступив на концерті до Дня перемоги у Москві. Сам співак підтвердив інформацію і заявив, що уже 4 роки не виступав у Росії зі “зрозумілих причин”, але цього разу отримав запрошення від українців, які там мешкають. Згодом Віталій розплатився за свій московський виступ кількома концертами: у Львові, Одесі та Києві. Окрім цього, депутати Львівської облради вирішили звернутись до Президента з тим, щоб співака позбавили звання заслуженого артиста.

Бійка відомого каратиста у кінотеатрі

На початку травня у кінотеатрі, що розташований у ТРЦ “Victoria Gardens”, під час перегляду фільму, львівський каратист Ярослав Горуна відлупцював іншого глядача за гучні розмови та лайку. Унаслідок бійки потерпілого забрала “швидка” з травмами голови. Ярослава Горуну затримали правоохоронці та відпустили після внесення застави, розміром 105 тисяч гривень. За вчинене, спортсмену загрожує до 8 років ув’язнення, відповідно до ч.1 ст.121 ККУ. Окрім цього, Ярослав Горуна не зміг взяти участь у чемпіонаті Європи у складі національної збірної України через цей випадок. Президент «Української федерації карате» Сергій Левчук публічно підтримав спортсмена і заявив, що його намагаються дискредитувати.

Читайте також: На Львівщині діє інтернат, де дітей тримають немов у в'язниці, - ВІДЕО

Сексизм на медіафорумі

Наприкінці травня у Львові відбувся масштабний форум для журналістів, участь у якому взяв головний редактор журналу “Футбол” Артем Франков. Авторитетний футбольний журналіст влаштував скандал, коли публічно заявив, що місце жінки - на кухні й біля дітей, а не у спортивній журналістиці, і якщо жінка цим не займається, він її не поважає. Згодом Артем Франков переконував у Твіттері, що його слова про роль жінки в спортивній журналістиці неправильно зрозуміли, але по факту написав усе те ж саме, не усвідомлюючи, що це - сексизм: “У жінки сім'я та діти (якщо вони є), завжди будуть на першому місці. І це правильно. Тому, що вона - жінка та має бути жіночною. Ніколи не приховував своїх цілком традиційних поглядів на стосунки між чоловіком та жінкою”. Організатори медіафоруму зняли з себе всю відповідальність за інцидент і зазначили, що дотримуються принципів свободи слова й думки, а сам захід є майданчиком для різних точок зору.

Скандал з перинатальним центром

22 травня, призначений наприкінці квітня в. о. директора Львівського перинатального центру (ЛОКПЦ) Ігор Потапов звільнив чотирьох провідних лікарів установи, у зв'язку з виявленими недоліками в проведених у Центрі будівельних роботах. Лікарів обурила така ситуація і вони почуваються “цапами-відбувайлами” замість будівельників. А вже за тиждень, 29 травня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка доручив своїм підлеглим запустити до 1 червня у роботу обладнання, а головному санітарному лікарю Роману Павліву - приступити до проведення експертиз, які триватимуть до 10 днів. Разом із тим, відкритий у кінці квітня “з помпою” Президентом України Петром Порошенком перинатальний центр досі не приймає пацієнтів.

Читайте також: Воїни АТО пікетують Львівську ОДА: вимагають скасувати монетизацію пільг на проїзд, - ФОТО, ВІДЕО

Напад директора ЛКП “Збиранка” на журналістів

25 травня кореспонденти видання "Львівський портал" приїхали на Грибовицьке сміттєзвалище разом із екологом, депутатом Жовківської райради Ігорем Муравським. Основною метою приїзду була перевірка інформації про незаконне вивезення сміття на полігон. Уже на сміттєзвалищі на журналістів напав директор ЛКП “Збиранка” Віталій Пугач, який поводився агресивно, пошкодив техніку журналістів та намагався змусити охоронців “скрутити” кореспондентів. На місце події викликали поліцію, журналісти написали заяву на посадовця. Наступного дня заступник мера Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак наголосив, що на сміттєзвалище доступ обмежений та закликав журналістів і активістів не відвідувати його без дозволу керівника підприємства.

Розслідування трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі

30 травня минає два роки з того дня, коли загинули троє рятувальників, які гасили пожежу на Львівському сміттєвому полігоні, та працівник ЛКП “Збиранка”, а винні досі не покарані. Через рік після події, Грибовицьке сміттєзвалище таки закрили для експлуатації, а Львів у прямому сенсі “потонув” у відходах. Ще минулого року у прокуратурі заявили, що основна причина пожежі - не підпал, а самозаймання неущільнених твердих побутових відходів. Було заведено дві справи на працівників ЛКП “Збиранка” і департаменту ЖКГ, матеріали ще однієї - скерували в Тернопіль, але підозру чиновникам так і не оголосили. Окрім цього, досі не було рекультивовано полігон, хоча сам процес, за словами спеціально запрошених французьких експертів, мав розпочатися у кінці 2017 року.

Нагадаємо, раніше сайт 032.ua розповідав про 8 масштабних проектів, які обіцяли реалізувати у Львові, але так цього й не зробили.

*ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ ТЕКСТУ ЧИ ФОТО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАЄТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ. Усі фото, використані у тексті, взяті з відкритих джерел.