Нещодавно п’ятирічного хлопчика, який відпочивав на дачі разом із батьками вкусила змія. Дитина сприйняла плазуна за іграшку, потягнулася до нього, а змія у відповідь, вкусила його в руку.
З настанням літньої пори, містяни все частіше намагаються організувати собі відпочинок на природі, аби відволіктися від робочих буднів та шуму мегаполіса. Та слід пам’ятати, що під час такого відпочинку варто остерігатися змій, адже раптова зустріч із плазунами може зіпсувати вам позитивні емоції від вашого дозвілля.
Тому, журналісти сайту 032.ua на основі пам’ятки ДСНС України з надзвичайних ситуацій, вирішили скласти покрокову інструкцію про те, як слід поводити себе при укусі змії.
Звернутися до лікарів необхідно одразу ж після того, як вас чи вашого товариша вкусила гадюка. Зрозуміло, що найчастіше така неприємність може статися з вами під час відпочинку на природі, коли відстань до найближчого медпункту може складати кілька кілометрів. Тому, ви можете самостійно надати першу допомогу собі, або ж потерпілому товаришу. Вже в медичному закладі хворому введуть протиотруту, а також застосують додаткові препарати, аби усунути наслідки порушення переферичного кровообігу.
На щастя, отрута змій, які водяться в Україні – не надзвичайно сильна, тому людський організм може самостійно впоратися зі зміїною отрутою. Боротьба, зазвичай, триватиме кілька днів та супроводжуватиметься гарячкою та пропасницею. В цьому випадку алергетики можуть приймати антигістамінні засоби (супрастин, димедрол, тавегіл тощо).
Для цього необхідно накласти шину на найближчі до місця укусу суглоби. Якщо змія вкусила вас у руку – негайно зніміть каблучки, браслети, тощо. Ці прикраси будуть діяти, як джгути для пошкодженої ділянки шкіри, що може призвести до виникнення локального некрозу тканин і навіть ганґрени. Відомо, що зміїна отрута розповсюджується не по кровоносних судинах, а по лімфатичній системі, яка проходить глибоко у тканинах. Джгут же перетискає вени, які йдуть під поверхнею шкіри, тому рідина із сироватки крові переходить у тканини, спричиняючи набряк і перешкоджає їх диханню.
Дозволяється вживати гарячі чай, каву, або ж просто воду, що допоможе швидше вивести отруту з організму через нирки.
Це буде додатковим стимулом для того, аби отрута не поширювалася організмом, а також зменшить больові відчуття від укусу.
Читайте також на нашому сайті:
8 театральних вистав травня у Львові, які змусять Вас замислитися.
Концерти травня у Львові: ТОП-10 виступів, які не можна проґавити.