До уваги львів'ян: уряд кардинально змінив правила нарахування субсидій

Відсьогодні в Україні змінилися правила надання субсидій.

Кабмін частково змінив чинні правила надання субсидії на житлово-комунальні послуги для населення. Відтак, із наступного опалювального сезону без субсидії залишаться ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або займається тіньовою зайнятістю. Про це повідомляє прес-служба уряду, пише 032.ua.

Читайте також: Яка у Львові ситуація із видачею закордонних біометричних паспортів

Передбачається, що вже наступного опалювального сезону відбудеться монетизація субсидій на рівні споживачів і субсидії будуть видавати «живими» грошима. Це означає, що їхні отримувачі можуть залишати собі зекономлені внаслідок ощадливого споживання кошти.

Згідно зі змінами, які наберуть чинності 1 травня 2018 року, субсидію не призначатимуть якщо:

  • у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.
  • площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку— 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Крім цього, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи — в новій графі «інші доходи».

Безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний оскільки працює без оформлення, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід у три прожиткові мінімуми — 5286 гривень.

Читайте також: До уваги львівʼян: скільки вихідних українці матимуть у травні.

Пропорціонально зменшили норматив електроенергії, яку виділяють на опалення. Соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт/год на 1 м2 площі.

При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Окрім цього, змінили правила оформлення субсидії для внутрішньо переміщених осіб. Вони зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.

Субсидію надаватимуть на основі обстеження матеріально-побутових умов.

В об’єднаних територіальних громадах матимуть право приймати від громадян документи для оформлення субсидії і передавати їх органам соцзахисту.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. 

Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня – подати заяву до місцевого управління соціального захисту населення. Згодом на підставі цієї заяви буде здійснено виплату грошової винагороди за енергоефективність.

Партнерський спецпроект
11:00, Вчора