Місто без машин: які вулиці у Львові хочуть віддати пішоходам

032.ua зібрав кілька вулиць у Львові, які хочуть закрити для проїзду автівок.

Частина вулиці Дорошенка

У Львові планують зробити пішохідною ділянку вулиці Дорошенка від пр. Свободи до повороту на вулицю Банківську, а також заборонити там проїзд приватних автівок. Водії зможуть об’їжджати цю територію по вулиці Гнатюка.

Зупинку трамваїв та автобусів перенесуть від повороту з Банківської у пішохідну зону, встановлять навпроти зупинки на початку вулиці Дорошенка та пристосують для людей з інвалідністю. Вже визначено підрядника, який встановить нові дорожні знаки, перемостить тротуарне покриття та перенесе павільйони зупинок.

Ці роботи триватимуть до кінця травня, після цього зміни в організації дорожнього руху почнуть діяти офіційно.

Вулиця Руданського

Як раніше розповіла 032.ua керівник відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова, «перетворення» вулиці Руданського є одним з етапів облаштування нових громадських просторів навколо центру міста.

На вулиці мають зробити якісне покриття, тут заборонять паркуватися та заїжджати автівкам. Водночас на оновленій вулиці передбачать можливість проїзду для автомобілів екстрених служб. Також простір озеленять: тут висадять дерева та кущі.

Реалізувати проект планують до кінця цього року.

Читайте також: В очікуванні Великодня: якою буде погода у Львові цього тижня

Вулиці Нижанківського та Фурманська

Реконструкція вулиці Руданського здійснюватиметься у рамках впорядкування руху в центральній частині міста та створення так званого малого транспортного кільця. Його логічним продовженням мають стати пішохідні вулиці та квартали довкола центру. До них приєднається також вулиця Нижанківського, а згодом, можливо, вулиця Фурманська.

Функціонуватимуть вони аналогічно до вулиць Курбаса та Кривої Липи, які є першими ланками майбутнього пішохідного кільця.

 Вулиця Професорська

Вулицю Професорську, яка відділяє університет «Львівська політехніка» від костелу святої Марії Магдалини, де розташований Органний зал, також хочуть зробити пішохідною. Якщо цю ініціативу вдасться реалізувати, саму вулицю та ділянку навпроти костелу хочуть перетворити на спільний громадський простір для львів’ян. У рамках реконструкції архітектори пропонують забрати бетонну підпірну стінку, яка відділяє вулицю Бандери від Будинку органної та камерної музики та відновити зелений схил, який був там раніше.

Реалізувати намір архітекторів можна буде не раніше наступного року, коли у Львові розпочнеться капітальна реконструкція вулиці С. Бандери.

Читайте також: Квітень у Львові: куди піти цього тижня

Партнерський спецпроект
11:00, Вчора