Україну охопив справжній кінематографічний бум. Здавалося б, Ялтинська кіностудія фактично померла, не доживши до свого 100-річчя, Одеська - ледве-ледве душа в тілі, знімає один-два фільми за гроші РФ або озвучує іноземні фільми. Але незламна на таланти, зачарована магією кіно Україна знайшла куди виплеснути свій нерозтрачений кінопотенціал. Режисери-самородки і приватні кінокомпанії видають на-гора достатньо професійне кіно, яке має проблеми з прокатом, але зате набирає високі рейтинги в Інтернеті.
До прикладу, в Луганську в минулому році відбувся прем'єрний показ фільму «Ключ до успіху» - повнометражний комедійний бойовик, знятий силами луганських кінематографістів. А в Запоріжжі відзняли цілий серіал «Сталкер. Віддзеркалення», який поки збирає перегляди лише серед користувачів Інтернету. При цьому і критики, і глядачі відзначають, що фільми далекі від кустарного кіно і зроблені на хорошому професійному рівні.
Однак знімати такі фільми фінансово може дозволити собі мало хто. А тому все більш популярним в Україні стає короткий метр. Фільм киянки Марини Вроди «Крос», що отримав в 2011 р. «Золоту пальмову гілку» Каннського кінофестивалю, своїм успіхом ще більше надихнув на створення короткометражних фільмів. Сьогодні їх знімають в самих різних містах країни. Здавалося б, промисловий Кривий Ріг. Але на кінофестивалі, що відбувся тут, свої фільми представили відразу чотири місцевих номінанта. Першу премію завоював фільм Максима Бевза «Чую. Дихаю» про кохання бізнесмена до сліпий дівчини. «YouTube» буквально рясніє аматорськими «метрами», знятими в Донецьку, Миколаєві, Житомирі ...
Короткометражний фільм «Біг. Інший погляд », який зараз знімається в Дніпропетровську, назвати аматорським ніяк не можна. Над фільмом працює студія «Кіномайстерня». Режисер, він же продюсер, він же один з авторів сценарію, Андрій Березін стверджує: «Біг. Інший погляд» - це спроба піти від попси, створити соціальне кіно, яке змушує людину думати. «Кіно - досить жорстоке середовище. Дуже хотілося зробити щось, що буде не руйнувати, а створювати».
Перед глядачем промайнуть кілька сюжетних ліній, дуже різних, абсолютно несхожих одна на одну життєвих історій, що перетинаються в короткому 15-хвилинному проміжку кінематографічної реальності. Дивна людина, яка 15 років біжить по колу між потоками машин. 15-річна дівчинка, яка заплуталася в житті - вперше їй заплатили за с**кс, і вона переживає внутрішню ломку і надрив. Її мати, яка не знає, як знайти контакт зі своєю дитиною. Успішний бізнесмен, у якого дружина народжує . Пацієнт психіатричної лікарні. Алкоголік, вмираючий в муках ... Здавалося б, що між ними може бути спільного? Однак є щось, що об'єднує всіх цих людей. Якась точка Х, переломний момент у житті, коли потрібно просто зупинитися, подумати і зрозуміти: вибір завжди за тобою. Ти можеш і далі продовжувати жити в лайні, а можеш зробити важкий крок, для того щоб піднятися.
ФОТО - з офіційної сторінки фільму http://vk.com/beg2013
«Тут є що грати, - сказала актриса Ольга Сумська, героїня якої - матір дівчини, що заплуталася. - Картинки різних прошарків суспільства, дуже життєві історії. Мені здалося це цікавим. Я сама мати, моїй старшії доньці 22 роки, молодшій - 10. І я знаю, що значить ростити дітей. Все це життя, безгрошів'я, нескінченна домашня робота, все це мені знайоме. Я ніколи цього не приховувала. Та я і зараз сама готую, мию посуд, у мене немає домробітниці. Так що мені було неважко на майданчику». Ольга зізнається, що на рішення дати згоду на зйомки вплинув її друг Володимир Горянський, який також зіграв у фільмі роль. «Я не помилилася. Зйомки були організовані відмінно. Все було готове. Чудова команда. Дуже професійні хлопці. На майданчику - чудова атмосфера. У мене у фільмі була сцена, коли я молюся за дочку. Так що мене провели по святих місцях. У храмі приклалися до мощей Св. Анни. Це було незабутньо!»- поділилася враженнями про участь у фільмі Ольга Сумська.
Не менш позитивно відізвався про роботу над фільмом і Володимир Горянський, якому дісталася роль дивака - пацієнта психіатричної лікарні. «Тема диваків мені взагалі подобається. У театрі багато доводиться грати таких. А ось в кіно не доводилося », - говорить він. Відповідаючи на запитання, як починаючому режисеру вдалося залучити у фільм зірок такої величини, Володимир відповів просто: «Зірки - теж люди. З хлопцями я познайомився на фестивалі «Інше кіно», і вже тоді мені дуже сподобалося те, що вони роблять. Гарне, думаюче кіно. Такого зараз небагато. Мені стало цікаво. Захотілося взяти в цьому участь. Зніматися мені було дуже легко. Знімальний процес був організований грамотно, професійно. Я не можу судити про те, яким у результаті буде фільм. Але особисто мені він сподобався. Сподіваюся, сподобається і тим, хто буде його дивитися ».
«Ми не можемо дозволити платити великі гонорари, а тому залучаємо відомих акторів іншим - цікавим проектом, нестандартним підходом. Немає рамок, стандартів. Повна свобода на знімальному майданчику. Це арткіно, і цим воно і цікаво », - вважає режисер картини.
За словами Андрія Березина, на сьогодні вже знято близько 60% матеріалу.
Фільм буде готовий на початку наступного року. Його автори сподіваються, що він зможе підкорити інтелектуальну аудиторію і завоює чимало призів на кінофестивалях класу А.
Кадр перший, дубль третій. Мотор!Оператор з відеокамерою завжди викликає справжній ажіотаж, як тільки з'являється на вулиці. А якщо він ще й не один, а разом зі знімальною групою, тут вже можливо всяке. Зйомки фільму оточені не тільки горезвісної магією, але ще і нерідко супроводжуються курйозами та казусами.Фільм «Біг. Інший погляд» поки з «вуличною» увагою не зіткнувся, оскільки зйомки відбувалися головним чином у студії. А ось курйози вже траплялися.
До прикладу, в одній зі сцен актор Володимир Горянський повинен був грати з крихітним пухнастим партнером Сахарком. Маленького кошеняти за три дні до зйомок знайшли на вулиці і відправили в ув'язнення на балкон Андрія Березина - готуватися до ролі. Але простору для таланту маленької зірки, мабуть, було недостатньо, кошеня занудьгував, а коли його нарешті випустили на свободу і допустили до тіла знаменитого колеги Горянського, Сахарок не зміг стримати емоцій. Він дряпався, кусався і всіляко виявляв свій «захват». Наслідки такої реакції - подряпаний актор. На щастя, Володимир постраждав не сильно, а от в акторському складі довелося зробити заміну - на іншого кошеня. Дублер виявився спокійним і взагалі «грав» строго під контролем своєї мами-кішки.
А от у Харкові на зйомках фільму «Матч смерті» пригода могла закінчитися далеко не так комічно. Зйомки фільму проходили на Бурсацькому узвозі, вулиці Університетській та стадіоні "Авангард" на вулиці Чоботарська минулого літа. Тоді по халатності піротехніків, що заклали занадто великий заряд, погремів вибух, ледь не коштував життям кільком акторам масовки. На щастя, все обійшлося благополучно.
Взагалі зі зйомкою фільмів завжди пов'язано багато історій, розповідей і навіть легенд, які обростають чутками. Можливо, такою легендою стане історія про маленьку автомайстерню в Маріуполі Донецької області. Минулого літа в цьому місті Жигунов знімав серіал «Одного разу в Ростові».
Так от, для зйомок фільму - всього лише для фону, картинки на задньому плані - знадобилося кілька старих автомобілів ГАЗ-21. Їх шукали по всьому місту, кілька машин привезла з собою знімальна група. Але потрібно було терміново їх реставрувати. Слюсарі маленької селищної автомайстерні взялися за роботу і в лічені дні зробили з машин цукерочку. Але, на думку режисера, вони перестаралися. Так що спецам довелося знову «крутити» колесо історії назад і за допомогою піску старити новісінькі машинки. Ось така історія.
«Головні кіномайданчики країни»В Україні сьогодні важко знайти місто, яке ніколи не приймало «у своїх стінах» кінематограф. Однак є безумовні лідери кінопопулярності. Завдяки своїй неповторності і в той же час - схожості на багато міст світу, вони приваблюють іноземних кінорежисерів.Можна посперечатися, але здається, що умовне звання головного кіномайданчика країни можна сміливо присуджувати Одесі, Львову та Кримському півострову.Судіть самі.
Одеса. Тут було знято кілька десятків фільмів місцевої кіностудією і ще стільки ж - заїжджими «кіношниками». «Броненосець Потьомкін», «Ми з джазу», «Кохана дівчина механіка Гаврилова», «Канікули Петрова і Васєчкіна», «Приморський бульвар», «Десять нігретят» ... Цей список можна продовжувати і продовжувати. Знімальний процес в Одесі не припиняється ніколи. Приміром, зараз там знімають «Одесу-маму».
І як завжди, зйомки супроводжуються суєтою, метушнею і тотальними пробками. Фільм створює компанія «Star-Media». Дії «Одеси-мами» розгортаються в 80-ті роки минулого століття. А головною експозицією зйомок стали знамениті одеські дворики, яких залишилося не так вже й багато.
Львів, не маючи під боком власної кіностудії, тим не менш, може сміливо конкурувати з Перлиною у моря. «Три мушкетери», «Гітлер капут», «Розплата за любов», «Третього не дано» ... Тут знімали і художні, і документальні фільми. Львів часто залучає і знімальні групи з Європи. З недавніх вражень - зйомки серіалу «Анна Герман», який тільки-тільки вийшов на телеекрани країни.
Фото - lvivtoday.com.ua
Крим. Щорічно в Криму проходять зйомки відразу декількох картин, нерідко - одночасно. Цей рік не став винятком. В середині травня під Феодосією стартували зйомки фільму про знаменитого українського силача Івана Піддубного. На місці зйомок - території заводу «Гідроприлад» в сел. Орджонікідзе - було розбите ціле місто з цирком-шапіто і частиною дореволюційного Феодосійського порту, на якому Піддубний трудився докером. Головну роль у фільмі виконав Михайло Пореченков.
Влітку та ж компанія, «Стар Медіа», знімала 4-серійну мелодраму «Пора любові», за продюсування якої взявся Влад Ряшин.
У 20-х числах серпня в Криму закінчилися зйомки "Самих нових пригод Шурика". Вони проходили в Сімферополі. Режисер фільму "Кавказька полонянка-2" Максим Воронков в заключний день кримської експедиції знімав епізод з відкриттям Дому одруження. Головними дійовими особами на урочистій церемонії були актори Геннадій Хазанов (Саахов), Арарат Кещян (Джабраїл), Анастасія Задорожна (Ніна), Дмитро Шаракоіс (Шурик) і Руслана Писанка (таксистка). Окрасою епізоду в рімейку безсумнівно стали два білих вола, яких привезли до Сімферополя з Бахчисарайського району.
На початку вересня в Криму на озері в селі скелястий Бахчисарайського району проходили зйомки російського фільму «Скарби озера Кабан». А днями в Севастополі і Балаклаві знімали новий фільм режисера Влада Фурмана «Діти нетрів».
Така кінематографічна суєта надовго виводить зі стану спокою і міста, і місцевих жителів. На кілька днів, тижнів або місяців все навколо перетворюється на великий знімальний майданчик. Городяни стають акторами, а актори - городянами. Всіх трясе і лихоманить. Всі живуть тільки одним - КІНО!Одним словом, справжня кіноманія ...