Пік спалаху захворювання на кір у Львові минув.
Вчора, 12-го березня, у двох класах СЗШ № 100 у Львові, де кір виявили у 17 учнів, тимчасово зупинили навчання з метою запобігання росту захворюваності. Загалом в області станом на 5 березня на кір захворіло 658 осіб, з них 489 дітей. За інформацією прес-служби ЛОДА, з початку року в заклади охорони здоров’я госпіталізовано 391 особа, з яких майже 270 — діти.
032.ua публікує роз’яснення МОЗ України про причини спалаху кору та способи, як мінімізувати ризик захворювання.
Читайте також: Куди піти у Львові цього тижня: огляд найцікавіших подій
Головними симптомами хвороби є висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.
Вакцинація проти кору формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання. Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.
Захист від кору потрібний, якщо:
- Дитині виповнилося 12 місяців: не зволікайте із плановим щепленням КПК.
Дитина старша від 1 року і ви пропустили перше щеплення — негайно надолужте його, звернувшись до вашого медичного закладу.
Дитині 6 років — це час іти на планову ревакцинацію КПК.
Ви пропустили планову ревакцинацію в 6 років. У цьому випадку зверніться до медичного закладу, адже тільки дві дози вакцини забезпечують повний захист.
Дитині 6 та більше років і вона не має жодного щеплення КПК. У такому разі потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.
Ви не пам’ятаєте, чи робили дитині щеплення КПК, і не маєте документальних підтверджень. У цьому випадку дитину також потрібно вакцинувати.
Підлітки, а також дорослі, що не хворіли на кір, не отримували щеплень від кору. Їм також потрібна вакцинація від кору
Якщо дитина контактувала з хворим на кір, слід негайно звернутися до лікаря. Малюк має отримати вакцинацію проти кору протягом перших 72 годин. У деяких випадках також показана екстрена профілактика шляхом введення імуноглобуліну.
Читайте також: На вулиці Личаківській у Львові сталися одразу дві ДТП. Фото
За інформацією МОЗ, з минулого тижня кількість нових випадків захворювання на кір в Україні зменшилась ще на 10%. Попри зменшення кількості нових випадків, ризики захворювання на кір зберігаються. Батьків просять вакцинувати дітей не лише проти кору, а й проти інших захворювань відповідно до календаря щеплень, а також надолужити пропущені щеплення.