Андрій Карбовник — про проблеми Сихова, будівництво 25-поверхової “свічки” та покриття на вул. Бандери

Сайт 032.ua продовжує спецпроект “Кава з депутатом”. Цього разу у фокусі опинився депутат Львівської міськради від партії ВО «Свобода» — Андрій Карбовник.

Нагадаємо, першу частину цієї розмови можете прочитати на нашому сайті за посиланням.

Ваш виборчий округ №35 — це Сихів. У чому полягають найбільші проблеми району?

Практично, по цілому Львову ті ж самі проблеми. Найбільші проблеми — це стан доріг, тротуарів, комунікацій і транспорт. Стараємося якось ці питання вирішувати: велика частина мого округу застелена бруківкою, зроблені дороги, тротуари, відновлюємо дитячі майданчики, футбольні поля і не завжди це робиться за кошти бюджету. Зараз у нас буде ще одне поле, яке нам частково проспонсорує Федерація уболівальників футболу Північної Ірландії. Вони виявили таке бажання і ми на вул. Драгана зробимо такий майданчик, де діти будуть грати в футбол.

Який зв’язок Федерації з Сиховом?

Я очолюю організацію “Наш клуб”, яка здебільшого складається з футбольних уболівальників. Ми проводимо турнір “Єрофан”, на який з’їжджаються фанати з усієї Європи, а також проводимо фестиваль "Лемківська писанка", тому у мене є зв’язки з Федерацією футболу.

Зараз інвестори хочуть створити на Сихові новий ЖК зі школою та садочками (у т. ч. на місці колишнього ДВО «Полярон» та ЗАТ «Львівторгбуд»). Чи потрібно це Сихову і чому?

Чому не потрібно? Той самий завод “Полярон” довгий час стояв пусткою. Ми всі розуміємо, що він уже не працює. Тож є варіанти: або робити якийсь технопарк, або — краще, якщо місце буде забудоване, освоєне. Там буде бізнес, житимуть люди і воно матиме певний вигляд, а не стоятиме пусткою і буде розплідником щурів. Так само, мене дуже вразило, коли я 6 грудня прийшов на виконком (там розглядалося питання по моїй транспортні ухвалі), краєм краєм вуха почув протест нібито “великих” урбаністів і сихівчан стосовно будівництва на Сихові фірмою “Авалон” 25-поверхового будинку. Основним аргументом було те, що Сихів перенаселений і це створить якісь корки, незручності. Якщо діяти за такою логікою, давайте взагалі перестанемо прописувати людей у Львові, скажемо: “Львів перенаселений” і хай селяться в Дніпропетровську...

Тобто Ви позитивно ставитеся до будівництва цього офісного центру (т.зв. “свічки”)?

Звичайно. Добре, коли пустирі, де 20 років нічого не було, хтось освоїть і щось зробить. Одна справа, коли якісь, скажімо, несумлінні інвестори будуть перед вікнами людям будинок зводити, де не можна, але вирішується це питання закулісно. Інше питання - коли люди офіційно купують земельну ділянку за, напевно що, немалі гроші, роблять гарний проект... Сихів — це не є архітектурна перлина, і такі 20-поверхові будинки для мене є лише прикрасою. Але коли приходять люди і хочуть збудувати там 60% житла, і 40% площі віддати під офіси й магазини, а ми щось вимагаємо, то це все одно, що я приходжу до когось і кажу: “Я не хочу, щоб ти тут жив, віддай половину своєї кімнати під магазин”. Це просто вже доходить до маразму. Думаю, що проблема походить ще з радянських часів, коли СРСР урівнював всіх людей у правах і можливостях. У нас тільки хтось щось хоче збудувати чи відкрити, завжди знаходяться скаржники, так звані “активісти”, які хочуть це все зрівняти з землею. Якщо б з такими підходами люди жили у 80-х роках, то Сихів ніколи б не був збудований апріорі. Тому, я тільки “за”: це дасть роботу будівельникам, там відкриються офісні центри, запрацюють фірми, розвиватиметься бізнес. Всього 3000 людей там буде жити і ще - 1,5 тисячі робочих місць.

Ваша думка щодо вулиці Бандери: асфальт чи бруківка?

Якщо чесно, то я більше прихильник асфальту, тому що я досить часто буваю за кордоном і бруківка зазвичай стелиться в історичних кварталах, де є пішохідні зони. Вона не зовсім зручна для транспорту. Але якщо люди, які там мешкають, вимагають, щоб їм повернули бруківку, то ми маємо прислухатися до цього. Колись по вул. Хмельницького, коли демонтували покриття, “Львівавтодор” роздав усім мешканцям буклетики, щоб вони не переживали про те, що бруківка буде назад поставлена. Люди буклетики зберегли, і коли вже поміняли комунікації і почали стелити асфальт, вони масово піднялися і кидали тією бруківкою по тракторах, тому що їм обіцяли, що буде бруківка. Хоча, як на мене, бруківка — це вчорашній день і магістральні вулиці слід стелити асфальтом.

Якщо застелити вул. Бандери асфальтом, куди подіти потім цю бруківку?

А ви знаєте, де наша бруківка з вул. Б. Хмельницького, яка залишилась? Вона десь в районі Шевченківського гаю чи виїзду на Винники, в лісі висипана купами. Висипали, й лежить. То брехня, що її комусь продають за великі гроші. Нікому вона, за великим рахунком, не потрібна.

Автор тексту і фото: Є. П.

Більше інтерв’ю з депутатами Львівської міської ради можна почитати ТУТ.

Партнерський спецпроект
17:13, Сьогодні