Як львів’яни відстоювали віллу Ярославенка. Фото, відео

28 листопада перед будівлею Львівського апеляційного адміністративного суду відбувся пікет проти забудови на місці історичної вілли по вул. Ярославенка, 30 у Львові.

Місцеві мешканці зібралися з плакатами, аби показати, що хочуть, аби будинок Ярославенка було відбудовано, - інформує кореспондент сайту 032.ua.

Сьогодні суд розглядав апеляційну заяву забудовника Ростислава Мельника щодо скасування ухвали Галицького районного суду м. Львова від 26 жовтня 2017 року, якою було вжито заходи забезпечення (фактично - заборону будівництва на місці вілли Ярославенка, поки триває розгляд справи).

Натомість, рішення Галицького райсуду підтримують пікетувальники, які за заборону вчинення будь-який дій на вул. Ярославенка, 30 до остаточного вирішення ситуації.

«Мої батьки зналися з Ярославенком, бабуся теж. Вони в той час жили в тому місці, тому для мене це питання честі й моралі: відстояти цей будинок. Крім того, мої етичні позиції архітектора й мешканця цього міста заставляють відстояти свої позиції з громадянської й патріотичної сторони», - зазначив один з учасників пікету, львів’янин Юрій Рочняк.

Підтримати мешканців прийшла також голова ГО «Народна дія» Анна Біликівська, яка наголосила, що наруги над пам’яткою не можна допускати в місті.

«Те, що Ростислав Мельник це зруйнував, - скажімо, він цього не знав. Але ж перший дозвіл йому дала мерія наша! Навіть суд прийняв рішення, що треба відбудувати [віллу — авт.], а тут наша мерія йде на злочинну змову з тим руйнівником і каже: «Будуй собі, що хотів, але назвеш школу імені Ярославенка. Це такий цинізм, що не вміщується в голові», - обурилася Анна Біликівська.

Небайдужі львів’яни додали, що по вул. Ярославенка, 30 хочуть бачити музей, на кшталт музею Грушевського чи Франка у Львові.

«Це є один загальний культурно-історичний ареал частини міста, район Софіївка. Тут має пахнути нашою культурою, походженням. Там неподалік ще є школа сліпих дітей, де працював Ярославенко. Це все — взаємопов’язані речі, які мусять бути відновлені. Туди мали би їздити туристичні екскурсії, гості Львова мають бачити будинок-музей Грушевського, Ярославенка і Франка», - наголосив Юрій Рочняк.

Нагадаємо, що історія з віллою Ярославенка у Львові триває ще з 2008 року: тоді будинок, який належав родині композитора і ще двом сім’ям, викупив Ростислав Мельник, який спершу зняв зі споруди пам’ятну таблицю, а потім зруйнував будинок. У лютому 2014 року Сихівський районний суд виніс рішення про зобов’язання забудовника відновити будинок на вул. Ярославенка, 30, відповідно до поданого проекту.

А вже 27 березня 2017 року на виконкомі Львівської міськради вирішили на місці вілли збудувати чотириповерховий будинок із підземним паркінгом. Згідно з планом, на першому поверсі цього будинку буде музична дитяча студія ім. Я. Ярославенка, творчі майстерні та дахова котельня.

Результати судового засідання 28 листопада можна дізнатися ТУТ.

Читайте також:

У Львові виділять 26 млн грн на реалізацію проектів Громадського бюджету.