Впродовж кількох років у місті ніяк не можуть спорудити нову будівлю для поліції на вулиці Стрийській.
Сайт 032.ua вирішив поцікавитись, чи варто розраховувати львівським правоохоронцям на переїзд цьогоріч.
З чого все почалося
2013 року місто виділило земельну ділянку на вул. Стриській біля автовокзалу, для зведення тут першого прозорого міліцейського будинку.
За два роки тут обіцяли спорудити новий офіс для тогочасної міліції, за зразком будівлі парламенту в Грузії: його перемістили з Тбілісі до Кутаїсі у новостворений будинок з прозорими стінами, стелею та 40-метровим куполом. Такий дизайн мав би символізували прозорість і відкритість.
Втім, з початком будівництва, у Львові встигли звести лише корпус споруди, а потім роботи призупинили через початок українсько-російської війни на сході України. «Розморозили» проект лише 2015 року.
У відповідь на наш інформаційний запит, ми довідались, що станом на нині по вул. Стрийській збудовано п’ятиповерхову будівлю та прокладено зовнішні інженерні мережі.
Що по чому?
Перший проект передбачав спорудження прозорої будівлі, з дорогим склом та ліфтами. Такий будинок, за різними даними, мав обійтися у 44,1 або у 47,4 мільйонів гривень. Втім, матеріали вирішили змінити на інші, більш дешеві.
Загальна вартість будівництва буде визначена після проведення коригування проектно-кошторисної документації.
Разом з тим, у поліції кажуть, що терміни введення даного об’єкту будуть встановлені при наявності фінансування у повному обсязі.
На виконання будівельних робіт та виготовлення ПКД упродовж всього будівництва були витрачені кошти у сумі 14,0 млн грн, з яких 4 млн грн скерувала Львівська міська рада, а 10 млн грн надійшло з держбюджету.
Весь комплекс робіт здійснювала генпідрядна будівельна організація ПАТ «Холдингова компанія «ЕКО-ДІМ».
Навіщо Львову новий офіс поліції?
Новозбудоване приміщення стане «домом» для підрозділів ГУ НП у Львівській області, які зараз дислокуються в орендованих приміщеннях.
Окрім цього, як зазначалося у документації конкурсних торгів, новий офіс мав постати у рамках львівської Програми профілактики злочинності на 2013 — 2015 роки, яка передбачає профілактику злочинності, припинення зрощування кримінальних структур з органами державної влади, викорінення корупції тощо.