Площу Галицьку, яка розташована в центральній частині міста, планують закрити на реконструкцію та зробити її більш зручною для мешканців.
Наразі на папері існує лише попередній план реконструкції, а майбутні змінb планують винести на громадські обговорення.
Кореспондент сайту 032.ua вирішив проаналізувати напрацювання львівських архітекторів щодо реконструкції площі Галицької.
Чому площа Галицька потребує реконструкції.
Як розповів в коментарі нашому кореспонденту головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, над проектом реконструкції площі працювали фахівці з управління історичного середовища ЛМР спільно з архітектором Ольгою Криворучко. Саме вони підготували попередню концепцію майбутніх робіт.
“Площа Галицька наразі перебуває в хаотичному стані. Там все змішалося докупи: вулична торгівля, зупинки, МАФи, фонтан, потоки людей на світлофорі. Територія є дуже несформованою. Аби впорядкувати це питання було вирішено зробити такий проект та винести його на громадські обговорення”, - сказав Чаплінський.
Як пропонують впорядкувати площу автори реконструкції.
За словами архітектора Ольги Криворучку, після реконструкції має збільшитись пішохідний простір площі. Його стане більше на місці зупинки громадського транспорту — ділянку планують розширити.
“І коли перейти через вул. кн. Романа – там теж тротуар, що проходить біля будинків і є досить вузьким, він має стати вдвічі ширшим за рахунок проїжджої частини, що в тому місці повертає з проспекту Свободи. Але це стане можливим лише за умови, що відбудуться зміни у транспортному русі в рамках розвитку малого автомобільного кільця навколо центру Львова. Натомість, громадський транспорт, який наразі курсує по проспекту Свободи вулиці кн.Романа по виділеній смузі, їздитиме так через площу Галицьку і надалі", - розповідає Криворучко.
Для велосипедистів на площі Галицькій планують облаштувати велосмугу, яка пролягатиме до вулиці Братів Рогатинців і далі через центральну частину міста. Крім того, архітектори планують відремонтувати фонтан, який наразі перебуває в жахливому стані та збільшити кількість зелених насаджень.
“Для продавців квітів має бути навіс від дощу, тобто квітковий ринок згідно нашого проекту повинен теж залишитися на площі. Також пропонуємо облаштувати додаткові пішохідні переходи через площу. Кількість паркування на площі не зменшиться, так як його там немає, принаймні легального”, - зазначає Криворучко.
Коли розпочнеться реконструкція.
За словами Ольги Криворучко, на реконструкцію площу Галицьку можуть закрити не раніше 2018 року та за умови, якщо на проведення робіт виділять гроші з міського бюджету.
Читайте також на нашому сайті:
На вулицю Мазепи у Львові чекають кардинальні зміни: візуалізація.
Німецький досвід для європейського Львова: як будуть реконструювати вулицю Бандери (ФОТО).