На Львівщині відсвяткували 147-мий день народження митрополита Андрея Шептицького

29 липня у с. Прилбичі Яворівського району відбулися святкування з нагоди 147-ї річниці від дня народження митрополита Андрея Шептицького. Участь у святкуваннях взяли представники обласної державної адміністрації та громадськості Львівщини.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА. Святкування розпочалися Архієрейською Божественною Літургією у церві-музеї Собору Пресвятої Богородиці, яку очолив о. Віталій Дуткевич, ЧСВВ, синкел у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ. Начальник головного управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації облдержадміністрації Іван Саган і депутат обласної ради Андрій Холявка від обласної влади та громадськості поклали квіти до пам’ятника митрополиту Андрею та блаженному Климентію Шептицьким, що знаходиться на території колишнього родинного маєтку Шептицьких. Перший заступник голови Яворівської райдержадміністрації Роман Кураш подарував картину для музею митрополита Андрея. Закінчились урочистості покладанням квітів та запаленням лампадок у каплиці усипальниці родини Шептицьких.

 Довідка: Митрополит Андрей Шептицький народився 29 липня 1865 року у с. Прилбичі Яворівського району Львівської області. Походив зі стародавнього знатного українського роду. У 1888 році здобув науковий ступінь доктора права, а також вступив до монастиря отців Василіян у Добромилі. У 1892 році був висвячений на священика у Перемишлі, згодом став магістром новиків (молодих ченців) у Добромилі (1892—1896 роки), а з 1896 року – ігумен монастиря святого Онуфрія у м.Львові. Після смерті митрополита Юліана Сас-Куїловського отримав титул Галицького митрополита. Інтронізація відбулася 17 січня 1901 року у соборі св. Юра у м.Львові. Під час Другої світової війни Шептицький ставив питання про об'єднання всіх християн України навколо Київського Патріархату у єдності з Римським престолом, але не знайшов розуміння з боку окремих ієрархів церкви та української інтелігенції. Помер Владика 1 листопада 1944 року. Його похорон у зайнятому радянськими військами м.Львові перетворився на грандіозну маніфестацію. До війни у с. Прилбичі Яворівського району був маєток Шептицьких, проте з приходом радянської влади у 1939 році маєток розграбовано, пізніше він згорів. На місці, де стояв родинний палац Шептицьких згодом збудовано будинок культури. На тому місці, де був сад Шептицьких, збудовано церкву-музей Собор Пресвятої Богородиці УГКЦ, перед яким 29 липня 2011 року відкрито пам’ятник Митрополитові Андрею та Блаженному Климентію Шептицьким. До наших днів збереглася лише каплиця усипальниця родини Шептицьких.