Вже декілька років тривають роботи з відновлення комплексу Вірменського собору. Цьогоріч українсько-польська команда реставраторів в рамках проекту «Спільна спадщина» законсервує розп’яття, яке раніше було перед входом, відновить черговий фрагмент стінопису, а також завершують реставрацію дерев’яної каплиці «Голгофа».
Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.
«Зараз в соборі проводять стінописні роботи. Цього року це ще не фінальний фрагмент стінопису, ми ще 5 років, найімовірніше, будемо їх виконувати. Найімовірніше, до кінця року буде завершена реставрація «Голгофи» та вона буде повернена у Вірменське подвір’я. Затримка лише за українською стороною, оскільки через борги ми не завершили ремонт стіни будинку, до якої прилягає цей стінопис», - розповіла начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.
Розп’яття, яке походить із 19 століття та раніше знаходилось на стіні над входом у собор, зараз готується до консервування. Замість нього на вулиці висітиме монохромна копія із штучного матеріалу, а оригінал розмістять у ніші всередині храму. Як зазначила Лілія Онищенко, ініціативу створення штучної копії скульптури висунули польські колеги, які і фінансуватимуть її виготовлення.
«Кожне розп’яття є унікальним. Це має філігранну різьбу в околиці голови і тіла. Воно виготовлено з одного суцільного дерева, за винятком рук. Тепер оригінал розп’яття буде розміщено в інтер’єрі храму, а на вході до Вірменського собору буде копія з штучного матеріалу та з відновленими пальцями рук та ніг, яких зараз на скульптурі немає. Справжнє дерев’яне розп’яття буде законсервовано, тобто втрачені пальці рук та ніг не будуть відновлюватись», - додає Лілія Онищенко.