Мерія обіцяє відремонтувати вулицю Бандери вже кілька років поспіль. У 2015 році у Львові, нарешті, перейшли від слів, до справи: був підписаний Меморандум про співпрацю з владою німецького містечка Ляйпциг в рамках проекту “Вулиця для всіх”, які поділилися зі своїми львівськими колегами досвідом в реконструкції вулиці Карла Лібкнехта.
Після майже річних консультацій із німецькими партнерами та мешканцями вулиці, у Львові презентували поки що ескізний проект реконструкції вулиці Бандери. Сайт 032.ua дізнався, коли ж розпочнеться реконструкція вулиці та які зміни там відбудуться.
Що будуть робити.
Отож, як і у випадку з реконструкцією вулиці в Німеччині, на вул.С.Бандери перевагу в русі отримають трамваї. Натомість, загальна ширина проїжджої частини стане трохи меншою — 10,2 замість нинішніх 11 метрів. А велосипедисти рухатимуться по вулиці між проїжджою частиною і тротурами.
“Велосипедна доріжка проходитиме через зупинки, проте вона буде зроблена з іншого покриття так, щоб пішоходи і велосипедисти відрізняли свої зони. Коли зупинятиметься громадський транспорт, велосипедист має пропустити пасажирів і лише після того продовжити рух. Така зупинка не є новою для Львова, вона вже реалізована на вул. Куліша”, – розповідає Олег Шмід.
У зв’язку із такими змінами, мешканці побоювались, що вулиця Бандери потоне у заторах. Однак, за словами інженера компанії “А+S”, яка займалася моделюванням потоків транспорту до та після реконструкції вул. Бандери, Віталій Бойко, значних проблем після таких змін не буде.
“Після реконструкції зросте середня швидкість приватних автомобілів та громадського транспорту. Так само зросте середній час затримки руху, що пов’язано зі звуженням проїжджої частини за рахунок утворення велосипедних доріжок. Але ця затримка не є критичною, тому проблем не буде”, - впевнений Бойко.
Планується, що після реконструкції для автомобілів закриють площу Кропивницького, а частину території зроблять трамвайно-пішохідною. Власники автомобілів будуть об’їжджати цю ділянку дороги по кільцю, яке облаштують по вул. Тобілевича, Федьковича, Шептицьких.
На перехресті з вул. Антоновича і вул. Митрополита Андрея прокладуть третю трамвайну колію для тих трамваїв, які не повертають на вул. Київську, а їдуть прямо в напрямку центру. Для цих трамваїв облаштують нову зупинку за перехрестям.
Крім того, проект реконструкції передбачає зручні й широкі тротуари. Тут вперше хочуть застосувати прийом розділення тротуару на зони. Пішоходи будуть ходити по зручній плитці великого розміру. Зону поблизу дерев та “фасадну зону” ( де облаштують літні майданчики та інші конструкції), замостять іншими видами плитки.
А ще на перехрестях вул. Бандери з невеликими бічними вулицями зроблять неперервні тротуари. Таким чином не пішоходи переходитимуть дорогу, а автомобілі виїжджатимуть на пандус і перетинатимуть тротуар.
Проектанти обіцяють вирішити проблему нинішнього хаотичного паркування на вулиці Бандери. Якщо зараз власники машин паркують своїх залізних коней як небудь, то після реконструкції робитимуть це по іншому. Адже в рамках реконструкції для автомобілів запроектовано кілька парковок.
“Автомобілі паркуватимуться в “мертвому просторі” вулиці між деревами, тротуаром і проїжджою частиною, який ніхто не використовує", – запевняє Шмід.
До того ж, таку собі кишеню із паркомісцями обіцяють облаштувати на перетині вулиць Героїв УПА та Митрополита Андрея.
Щодо громадських просторів то один із них планують зробити в сквері біля собору Ольги та Єлизавети. Ще один простір з’явиться поблизу пам’ятника С. Бандери та поруч із будинком органної музики.
І головне — з вулиці С. Бандери приберуть бруківку. Бруківкою планують облаштувати лише паркомісця для автомобілів.
“Якщо зараз вулиця обкладена бруківкою, яка створює численні вібрації, то після реконструкції проїжджу частину ми замостимо асфальтом. Бруківка лишиться лише на місцях для паркування”, - сказав Олег Шмід.
Коли розпочнеться реконструкція.
Якщо зважати на те, що за увесь 2016 рік експерти спромоглися створити лише ескізний проект, то сам процес реконструкції може так само затягнутись.
Так, за словами координатора проекту “Вулиця для всіх” Штефана Ґабі, тепер “Інститут просторового розвитку” має виконати робочий проект реконструкції, а вже у 2018 році місто почне його реалізовувати.
“Крім того, ми хочемо дуже інтенсивно співпрацювати із архітекторами, дуже добре подумати, як будуть виглядати тротуари і громадські простори”, - зазначив Штефан Ґабі.