У Львові збудують інноваційний парк: все, що вам варто знати про цей проект

У Львові планують збудувати інноваційний парк LvivTech.City.  З цієї нагоди 17 травня відбулась презентація проекту, тож 032.ua зібрав всю інформацію, яка  Вас цікавила.

Що відомо про цей проект?

Проект складатиметься з трьох блоків: спорудження комплексної інфраструктури буде за принципом «Живи — працюй — навчайся — відпочивай». 


Реалізацією проекту опікуватимуться ТОВ «Львів СтандартБуд» і девелоперська компанія "UDP".

Парк складатиметься з трьох частин: бде ділова частина (офіси класу А, конференц-центри, тризірковий готель), технологічна ( різноманітні комунікації) та соціальна ( садочок, медичні центри, житло, магазини, фітнес-центр тощо). Також передбачено, що на цій території буде споруджено будинок, присвячений технологічній освіті з технолабораторіями і інноваційними програмами.

«Це — кайф. Ти маєш прокинутись в гарному, комфортному будинку, спуститися в підземний паркінг, сісти в свій автомобіль, поїхати на роботу по ремонтованих дорогах, поставити авто на паркінгу, а не півгодини їздити і шукати місце, завести дитину в садочок і піти спокійно працювати в комфортному офісі з класним виглядом з вікна» - зазначив Степан Веселовський, керівник проекту.


Зазначимо, що девелопером проекту буде Володимир Женчак, який раніше будував Forum Lviv.

Оскільки садок буде поруч з офісом, батькам буде зручно відводити туди дітей, а також з'явиться можливість разом обідати. А головне - в цьому дитячому садку діти будуть не просто проводити час, а вчитися за найсучаснішими практикам. Поруч з офісами розмістять і фітнес-центр.

Як зазначають інвестори, проект реалізують за стандартами «зеленого» будівництва LEED – добровільної сертифікації, що передбачає ефективність використання ресурсів, застосування екологічних матеріалів і високу якість внутрішніх приміщень.

Спочатку працюватимуть над трьома блоками, сучасними офісними центарми, які будуть з’єднані між собою підземними паркінгами, де будуть орендувати приміщення компанії, які працюють в галузі IT, енергозбереження, сучасних технологій та різні підприємства, які їх обслуговуватимуть. 
І хоча ціна оренди в інноваційному парку буде високою, та як зазначає Віталій Мельник, керівник проектів компанії "UPD", бажаючих винайняти приміщення у них вже є багато.


Де він розташовуватиметься?

Місцем розташування обрали перехрестя вулиць Сахарова та Стрийська, на місці колишнього заводу «Львівприлад», який вже давно не працює.
Парк буде розташований на ділянці 1,77 га і загальна площа офісної частини парку складатиме понад 50 тисяч м².


Як зазначає Юліан Чаплінський, головний архітектор Львова, плюс парку також і в тому, що якраз навпроти є Стрийський парк і зовсім поруч - Парк Культури, зокрема і вулиця Стрийська є однією з найбільших «артерій» міста.

Степан Веселовський говорить, що львівська ІТ-галузь виросла до розміру, який дозволяє створювати інфраструктуру під себе: не просто переналаштовувати існуючу інфраструктуру під офіси, а будувати візерунок сучасного міста.

Коли розпочнеться будівництво і доки триватимуть роботи?

«З наступного тижня розпочинаються підготовчі роботи до будівництва першої будівлі. Там буде підземна парковка, на першому поверсі – конференц-зал на 350 людей і кафе. Також близько 10 тис. кв. м, в яких ми передбачаємо створення інфраструктури для роботи нових технологічних компаній. Це можуть компанії ,які працюють з ІТ, у мікробіології – все, що стосується інновацій та науки буде мати пріоритет», – повідомив генеральний директор ТОВ «Львів СтандартБуд» Олег Засадний.

Першу чергу планують завершити у другому півріччі 2018 року. Керівники кажуть, що 10 років – це максимальний термін реалізації проекту. 

Скільки коштуватиме такий парк?

Скільки коштів вже вкладено в цей проект і скільки ще потрібно для його будування 032.ua запитали у Олега Засадного, генерального директора ТОВ «Львів СтандартБуд».


«Проект LvivTech.City дійсно є великим і складним. Але витрат на будівництво наразі немає, бо ми якраз перебуваємо на стадії вибору генпідрядника. Ми не працюємо «по твердій ціні», ми працюємо по виконаних роботах, тому сказати суму, яку ми вкладемо в будування, ми зможемо хіба по закінченні. Насправді зараз ціни на ринку одні, післязавтра долар підніметься або опуститься і ціни будуть зовсім інші.  В середньому, ціни в таких сучасних проектах коливаються від 700 до 1000 доларів за 1 кв.м. Така сума пов’язана з тим, що це не житло, тут дуже складна інфраструктура.
Ви розумієте, це старий район і стара будівля, яка належно не функціонує вже тривалий час. Там треба міняти повністю все, всі мережі і електропостачання. Тому чіткої суми ми наразі назвати не можемо».

Нагадаємо, у Львові хочуть створити "розумний район".

Підготувала Мартинюк Марта.