Скульптура, сценографія, графіка та живопис: ТОП-10 найцікавіших виставок цього місяця

Місто Львів дуже багате культурно-мистецькими подіями. Тут завжди проводяться фестивалі, ярмарки, концерти і виставки. І, до слова, вони варті того, щоб з ними ознайомитись.

Отож, сайт 032.ua склав добірку виставок, які відбуваються зараз у Львові.

В Музеї Пінзеля триває виставка польського скульптора Адама Мияка під назвою «Зустріч»

В музеї Пінзеля презентував свої скульптури відомий польський митець Адам Мияк.
Експозиція представляє собою сучасну пластику у дереві та металі. До слова, ця виставка є першою виставкою майстра в Україні. Її ідея – презентувати сучасну скульптуру професора Адама Мияка глядачеві у своєрідному діалозі з прекрасною рококовою пластикою Іоана Георгія Пінзеля. Загалом на виставці експонується близько 15 робіт майстра. 

Доки триватиме? До 14 травня.
Де? В Музеї Пінзеля, що розташований на Площі Митній, 2.
Скільки? Дорослий квиток— 5 грн, студентський — 2 грн, дитячий — 2 грн, а для групи — 30 грн.

Виставка графіки Андрія Тирпича «Страсті»

Фото умовне.


Напередодні Христового Воскресіння митець репрезентує маленький епізод візуальної емоції християнина в часі Великоднього циклу, зокрема сегмент, наповнений богословською кульмінацією та драматичністю Страстей Христових. Як пройти цей метафізичний шлях …. вибір кожного. Андрій Тирпич пропонує глядачеві своє бачення.

Доки триватиме? До 12 травня.
Де? У Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», що на вулиці С.Бандери,1
Скільки? Вхід вільний.

Виставка «Джерела»

В результаті спільної праці, обговорень, творчих та духовних пошуків, художникам вдалося візуалізувати тему джерела та води в об’єднаному культурному, духовному, історичному та, навіть, локальному розрізі: від початків створення світу і аж до сучасного Трускавця; від старозавітніх пророків, апостолів, святих і аж до людини в духовних пошуках сьогодення; від стилістики середньовічної ікони, традицій народного мистецтва – до сучасного живопису та нових формальних експериментів.

Учасники мистецького проекту: Софія Білик, Олександр Бриндіков, Андрій Винничок, Оксана Винничок, Роман Зілінко, Оля Кравченко, Остап Лозинський, Данило Мовчан, Уляна Нищук, Орест Рабик, Наталя Русецька,Уляна Томкевич.

Доки триватиме? До 11 травня
Де? Галерея сучасного сакрального мистецтва «ІконАрт»( Вірменська, 26).
Скільки? Вхід вільний.

Виставка сценографії Олександра Білозуба Isten Ostora

Олександр Білозуб – український сценограф, художник, актор та режисер театру і кіно. Заслужений діяч мистецтв України (2011). У 2014 році за оформлення до вистави «Isten Ostora» («Аттіла/Бич Божий») отримав нагороду за кращу виставу року в Угорщині.

Доки триватиме? До 11 травня
Де? Галерея сценографії, що на вулиці Городоцькій, 36.

Виставка графіки Катерини Котлярової «В серці-море»



В сюжетах своїх робіт художниця з допомогою графічної техніки ліногравюри розповідає про красу і глибини морського світу.

Доки триватиме? До 11 травня
Де? Творчий простір «Щось цікаве», що на Площі Ринок, 13.
Скільки? Вхід вільний.

Виставка Анни Атоян «Дотик»

На полотнах Анни Атоян пальчики, долоні, дотики рук і обійми. Часом ніжні, застережливі, грайливі, або привласнюючі. А ще – відчуття подаровані дотиком сонячного проміння, морської хвилі та теплого вітру. Як багато дотики можуть означати і як багато сказати!

Де? У «Зеленій Канапі», що на Вірменській, 7.
Доки триватиме? До 14 травня
Скільки? Вхід вільний.

Виставка живопису Олі Стеблак

Як накладається фарба на полотно – так накладається питання на відповідь. Якщо є ідея – є фарба, є полотно. Є питання – завжди буде відповідь і не одна. Питання нашої Землі бентежить постійно. Як Вона нас носить?
Часом питання приходить одночасно з відповіддю, часом – відповідь, потім питання.
Небо? Земля? Море? Ліс?
Питання не закінчуються – як не закінчується Всесвіт.

Де? Галерея УМСА, що на вулиці Наливайка, 12.
Доки триватиме? До 14 травня.
Скільки? Вхід вільний.

Виставка Самуїла Аккермана «Нерест прозорості»

Сувій прозорості Шляхи мистецтва Віри-землі ведуть наші очі до оазисів прозорості. Прозорість – це зіниця дитини, яка не знає тяжкості світу. Шлях прозорості – це рок особистої долі, музей самовибраності в алфавіті прозорих літер. Майбутнє заключене в багатстві наповнення прозорістю музею – душі творців. Нехай буде сувій прозорості на чолі музея-творця літерою вільного сонця.
Доки триватиме? До 18 травня.
Де? Мистецька галерея Гері Боумена, що на вулиці Наливайка, 18.
Скільки? Вхід вільний.


Виставка творів Віктора Проданчук та Тараса Григорука «50/50»


В експозиції – твори живопису Тараса Григорука та скульптури Віктора Проданчука. Львівський скульптор Віктор Проданчук захопився живописними творами українця з Франції – Тараса Григорука, побачивши їх в одній із галерей Венеції. В результаті знайомства двох споріднених творчих душ виникла ідея виставки «50×50», що творить спільну візію українського постмодернізму.

Доки триватиме? До 18 травня
Де? Національний музей імені А.Шептицького


Арт-проект «Колекція»


«Колекція» з приватної збірки Петра Багрія та Михайла Кучірки – відомих українських колекціонерів, меценатів, засновників Мистецького Фонду «Артанія», діяльність якого спрямована на розвиток музейної справи та популяризацію вітчизняного мистецтва в Україні та за кордоном.

Загалом мистецька збіркаПетра Багрія та Михайла Кучірки нараховує понад тисячі експонатів. У Львові буде показано художні твори 44-х сучасних українських митців з різних регіонів України – Києва, Одеси, Львова, Тернополя, Харкова та інших міст.

Де? Львівський палац мистецтв, що на вулиці Коперника, 17.
Доки триватиме? До 24 травня.

Марта Мартинюк