Гендерний паспорт міської ради: жінки проти чоловіків

Чомусь в Україні  ще донедавна  відчувався той легенький вітерець гендерної нерівності: нібито жінки слабші, аніж чоловіки, нібито керівні посади жінкам не годяться.
Та станом на 2017 рік, коли багато жінок займають керівні посади, це питання відійшло на задній план. Тіж самі перші жінки світу як-от: Індіра Ганді, Маргарет Тетчер, Ангела Меркель і Єлизавета Друга зовсім не думали, що керівні посади не для них.

Тож яка ситуація у нас в Львівській міській раді? Скільки жінок працює на благо міста? Скільки займає керівні посади? Чи важко справлятись з таким тягарем? 

Мер та його заступники.


Загалом у міській раді Львові працює 64 депутати, із них лише 17 жінок. Загалом у міського голови є три заступника і серед них одна жінка — Слічна Галина Миколаївна (В.о. заступника міського голови з гуманітарних питань, Директор департаменту гуманітарної політики).



 І є вісім фракцій, проте жодну з них не очолює жінка. 

А в складі виконавчого комітету з п’ятьох учасників лише одна жінка - Литвинюк Марта Василівна.

Районні адміністрації.


Загалом у Львові є шість районів: Шевченківський, Галицький, Личаківський, Сихівський, Франківський та Залізничний.
Отож, центральним районом Львова - Галицьким керує Іванчина Ірина Романівна.


 

Залізничною районною адміністрацією керує Банах Надія Борисівна, а Сихівський район під своє покровительство взяла Ірина Маруняк.

Голова Сихівської райадміністрації Ірина Маруняк.

Рештою районів керують чоловіки.

Керівники комунальних підприємств.


До складу Галицького району входять шість комунальних підприємств. Зокрема ЛКП «Центральне» та «Княже місто», якими керують жінки: Любов Ярмоловська та Мінарович Ірена.
До складу Залізничної адміністрації входять сім комунальних підприємств. Серед них, ЛКП «Сигнівка», яким керує Оксана Роман, ЛКП «Сяйво», яким керує Масюк Уляна, і ЛКП «Граніт», яке очолює Галина Стасів.
У Личаківській райадміністрації є сім ЛКП і лише два з них очолюють жінки.
А в Сихівському районі, який очолює Ірина Маруняк з семи комунальних підприємств жінки керують трьома. Під крилом Франківської районної адміністрації перебуває шість ЛКП, і двома з них керують представниці чарівної статі. А під керівництвом Шевченківської адміністрації є найбільше комунальних підприємств — аж дев’ять. І п’ятьма з них керують дами.

Щодо департаментів, то у Львівській міськраді їх є дев’ять. Юридичний департамент очолює Пайонкевич Гелена Казимирівна:

департаментом адміністративних послуг керує Бартошик Валентина Володимирівна:

Департаментом розвитку — Бунда Наталія Петрівна:

під своє крило департамент гуманітарної політики взяла Слічна Галина Миколаївна, а департамент економічного розвитку - Кулинич Ірина Вікторівна.

Тобто більшу частину департаментів очолюють жінки.

Що кажуть про свою почесну місію самі жінки?

Як почуває себе у депутатському кріслі Юлія Хомчин, депутат Львівської міської ради 7-го скликання:

"Я ніколи не відчувала по відношенню до себе якихось подібних утисків або дискримінації, хоча апріорі в повітрі воно ще досі частково існує. У нашій франкції багато жінок, тому в разі чого ми можемо за себе постояти. Хоча ніколи такої потреби і не було. Голос жінки чути завжди : і на сесіях  і на будь-яких зібраннях. Щоправда, коли були оці бойкоти у сесійній залі, коли приходили незрозумілі молодики у спортивній формі, то було трохи лячно. Тому ми звертались до правоохоронних органів, аби ті забезпечили нам належний захист.
Чи хотіла б я колись бути мером? Гадаю, що ні. Я ще не впевнена, але наразі не думаю про це. Я ще занадто юна для такої поважної місії. Треба мати величезну довіру від людей, жителів міста, треба бути дуже мудрим, виваженим і організованим. Та і я якось наразі не задумувалась над цим".


Чи відчувала колись до себе неупереджене ставлення Галина Слічна, в.о.заступника мера з гуманітарних питань, директора департаменту гуманітарної політики:

"Ніколи в житті не відчувала якоїсь дискримінації щодо того, що я жінка: ані на роботі, ані поза нею.
Мені ніколи ніхто не казав «Ти не впораєшся з тим, краще я зроблю». Напевно через те, що я сама по собі сильна і вольова жінка, я можу фактично все зробити сама.
А в колективі у нас ніколи такого не буває, щоб чоловіки в чомусь не довіряли жінкам. Навіть натяку на таке немає" - зазначила вона.

Отож, як бачимо левову частку керівних посад у міській раді займають жінки.