Здається, наше місто ідеально підходить для знімання шедевральних стрічок. Львів неодноразово уподібнювали із масою польських міст, німецьких і навіть французьких. І це не дивно, адже Львову є що показати. А ми завдяки цим фільмам, можемо побачити, яким був Львів ще кілька сотень років тому. Як змінилась Площа Ринок, якою була площа перед Оперним театром та наскільки більше колись було у Львові дерев.
На жаль, такі всесвітньовідомі фільми, як «Список Шиндлера» Стівена Спілберга та знаменитий фільм «Вогнем і мечем» Гофмана також могли зняти у Львові, проте вони не отримали згоди від місцевої влади.
Тож представляємо вам огляд фільмів, які знімались у Львові починаючи з 1800 років і до сьогодні:
Фільм «Ломбард» знятий у 2013 році.
Це пригодницько-кримінальна стрічка Любомира Левицького, сцени якого знімали у Львові та в Києві.
Місце дії відбувається в наші дні в абстрактному місті Лемберг. Картина складається з трьох сюжетних ліній, які хитро переплітаються між собою. Натхненням для написання сценарію «Ломбарду» послужили фільми Гая Річі, а саме — Карти, гроші, два стволи, Великий куш та Рок-н-рольник.
Фільм «Буде краще» (пол. Bedzie lepiej) — це польська чорно-біла музична комедія 1936 року.
У фільмі йдеться про пригоди двох львівських батярів. Саме у цій стрічці на великому екрані вперше з’явилися культові персонажі міжвоєнного Львова — веселі батяри Щепко (Казимир Ян Вайда) і Тонько (Генрик Фоґельфанґер).
Фільм «Владика Андрей» зняли у 2008 році.
Фільм розповідає про життя та діяльність видатної постаті української історії — митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. Зйомки проходили у Львові, Чернігові, Відні, Ватикані та парку «Олександрія» у Білій Церкві.
Фільм «Волоцюги» (пол. Włóczęgi) – польська кінокомедія, яку зняли у 1939 році.
Більша частина фільму знята у Львові. Фільм розповідає про пригоди двох львівських батярів, Щепка і Тонька, які мусять зайнятися осиротілою сусідкою Крисею. Справу ускладнює бабця Крисі – стара баронеса Дорн, яка з усіх сил намагається прихилити онучку до себе. У фільмі головні персонажі виконали популярну дотепер у Львові пісню «Тільку ві Львові» (оригінальна назва – пол. Lwów jest jeden na świecie).
Сучасна кінострічка «Гітлер, капут» - це російський комедійний фільм 2008 року.