У Львові закрили школу, в якій вчора обвалилася сходова балка

16 березня в середній школі № 44, що на вул. Я. Пстрака, 1 обвалилась опорна балка сходового маршу між 2 і 3 поверхами лівого крила будівлі. 

За інформацією пре-служби Львівської міськради, сьогодні під час позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було прийнято наступні рішення:

  • припинити навчання у школі № 44 та забезпечити належні умови для учнів та вчителів у інших навчальних закладах, розміщених поблизу СЗШ № 44,
  • терміново встановити опорні балки на сходовому марші лівого крила 1, 2 та 3 поверхів для розвантаження з метою недопущення подальшого руйнування,
  • провести обстеження на предмет аварійності конструкційних елементів з наданням висновків на проведенням невідкладних аварійно-відновлювальних робіт, а також висновків щодо можливості продовження навчально-виховного процесу,
  • розробити ПКД для проведення заміни або ремонту консолей маршів обох сходових кліток
  • приступити до виконання невідкладних аварійно-відновлювальних робіт із заміни сходових маршів після отримання конструктивного рішення, розробленого ліцензованою проектною організацією.

За словами Зоряни Довганик, в. о начальника управління освіти ЛМР, наразі учні навчатимуться у школах, які розташовані поруч:

  • СЗШ №33;
  • Львівська правнича гімназія;
  • Львівський технологічний ліцей;
  • Центр дитячої та юнацької творчості Залізничного району.

"Учні 1 – 8 класів будуть навчатися у 1-шу зміну, а учні 9 – 11 класів у 2-гу зміну",- зазначила Зоряна Довганик.

За словами Віктора Писаренка, директора ЛКП «Рембуд», школу побудували у 56 році минулого сторіччя і одна із балок не витримала.

"Судячи із того, що ми бачили, стержні, які знаходяться в самій балці, – загнуті. Не зрозуміло чому, тому що вони повинні бути закріплені за певну закріплюючу деталь. Судячи по всьому, будівлю будували військово-полонені після війни і там є ряд серйозних проблем по другому сходовому марші. На сам ремонт знадобиться близько 3 млн. грн., але буде детальніше вивчено, тому що там потрібно розбирати конструкцію і залежно від того, яка несуча здатність тих чи інших конструкцій, і будемо визначати вартість відновлювальних робіт»,- зазначив Віктор Писаренко.