18 грудня у шістьох об'єднаних громадах на Львівщині, відбулися перші вибори під час яких виборці обирали не лише міських і сільських голів, а й місцевих депутатів.
Вибори відбувались у чотирьох районах, а саме – Кам’янка-Бузькому, Мостиському, Пустомитівському і Старосамбірському. Там виборці обирали Мостиського і Судовишнянського міських голів, Нижанковицького селищного голову, трьох сільських голів - Жовтанецького, Давидівського та Шегинівського, а також депутатів відповідних місцевих рад.
032.ua попросив координатора спостереження за виборами громадянської мережі “Опора” Наталію Радиш розповісти про те, як відбувалися вибори ОТГ Львівщини і запитав у начальника відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Львівської ОДА Федора Алєйнікова, хто ж переміг на виборах.
Чи були зафіксовані спостерігачами порушення під час проведення передвиборчої агітації?
Наталія Радиш: Виборча агітації на Львівщині була поширена в останні два тижні перед днем голосування. Було зафіксовано два основних порушення. Перше – це розповсюдження двома кандидатами агітаційних матеріалів без вихідних даних у Судовій Вишні. Тобто, фактично, це означає, що кандидат друкував їх не за кошти з виборчого фонду. Інший тип порушення – чорний піар у Давидівській ОТГ, - це коли один кандидат (або його представники ) подавали негативну інформацію про інших кандидатів.
Чи вчасно відкрили усі виборчі дільниці на Львівщині?
Наталія Радиш: За тими даними, які подавали наші спостерігачі, лише одна дільниця у Нижанковичах відкрилась з запізненням на годину. Це сталося через те, що голова комісії передавала бюлетені кожному із членів комісії і коли вони перерахували бюлетені, то сказали, що немає 20 бюлетенів. Відтак була здійснена додаткова публічна процедура перерахунку. Після підрахунку з'ясувалось, що кількість бюлетенів була та сама, якою і мала бути. Просто під час першого підрахунку, хтось зробив помилку.
Якою була явка на цих виборах?
Федір Алєйніков: За попередніми даними, найактивніші виборці були в Нижанковичах (Старосамбірський район). Там проголосувало 69,3% виборців. Найменша активність спостерігалась у Шегинівській ОТГ - 27,5%. Станом на 19:30 вчорашнього дня явка виборців в області загалом становила 50,2 %.
Наталія Радиш: Якщо порівнювати явку на цих виборах із явкою на попередніх місцевих виборах, то це досить непоганий показник, зважаючи на погоду і на те, що не в усіх населених пунктах були виборчі дільниці. Так, були, наприклад, дільниці, які включали у себе три населені пункти. Можемо сказати, що явка була досить високою.