Засуджені до смерті ...

В Україні немає Чечні, ми не беремо участь у військових конфліктах, наша «демократія» не в'язне на зубах у мусульман, і, тим не менш, в країні раз у раз лунають вибухи.

Перший теракт стався в Україні ще в 2002 році у Вінниці. З інтервалом у півтора року в місті сталося три вибухи в маршрутках. Вони забрали життя двох жінок, більше двадцяти осіб отримали опіки. У всіх трьох випадках правоохоронці знайшли залишки вибухового пристрою, але ні замовників, ні виконавців терактів не знайшли.

Після подій у Вінниці «терористи» якось притихли. Однак ненадовго. Починаючи з 2010 року, вибухи вже перестали дивувати. А ось вбивати не перестали.Липень 2010 року. У Свято-Покровському храмі Запоріжжя вибухнув саморобний вибуховий пристрій. В результаті постраждало дев'ять осіб, літня черниця померла в лікарні. За фактом вибуху порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого п.5 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу України ("умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох людей"). В ході слідства затримано трьох підозрюваних, двоє з яких - паламарі храму. Мати одного з засуджених заявила про фальсифікацію результатів розслідування. Серйозні підстави сумніватися у винності засуджених були і мешканців Запоріжжя. Тим не менш, вирок винесений.

Макіївка Донецької області. Січень 2011 року. У місті лунають два вибухи. Один - біля торгового центру, другий - біля входу в ДП "Макіїввугілля". В результаті терактів ніхто не постраждав. На місці події нібито знайшли записку, в якій підривники вимагали 4000000 євро, погрожуючи продовжити тероризувати місто, якщо їхні вимоги не виконають.Двох осіб затримали за підозрою в скоєнні злочину. Одного з них засудили до 15-ти років з конфіскацією майна, його напарника - до восьми років в'язниці. Проте і зараз ніхто в Донецькій області не вірить у те, що засуджені винні в терактах. Занадто все було надумано, фальшиво і - безглуздо!У жовтні 2011 прогримів ще один вибух в Запоріжжі. Вибуховий пристрій був закладений в камері схову торгового центру. На щастя, ніхто не постраждав.Сценарій запорізьких терактів був схожий на макіївський: на місці вибуху охоронець супермаркету ніби як знайшов записку невідомого, який на зазначені рахунки в банках вимагав перевести 5000000 євро. У разі невиконання вимог погрожував продовжити серію вибухів.

Міліція порушила кримінальну справу за статтею "Хуліганство", згодом перекваліфікувала на «Терористичний акт». Винні не були знайдені.

У цьому ж місяці пролунав вибух біля сигаретного кіоску на Бурсацькому узвозі (район станції метро «Історичний музей») в Харкові. Саморобний вибуховий пристрій, кинутий в урну біля кіоску, пошкодив магазин. Ніхто не постраждав.

Служба безпеки України порушила кримінальну справу за статтею «тероризм».І знову міфічна записка на місці пригоди, в якій нібито невідомі вимагали від керівництва Харківської області гроші, погрожуючи «норвезьким варіантом». Однак офіційно зміст записки так і не було оприлюднено. Винних у вибухах так і не знайшли.

Дніпропетровськ, листопад 2011 року. Біля зупинки громадського транспорту в бетонній сміттєвій урні вибухнув невідомий пристрій. Загинув 27-річний чоловік.Кримінальну справу порушили за статтею 258 ч. 3 Кримінального кодексу України - «Терористичний акт». Винних, як водиться, не знайшли.

Ось така характерна особливість тероризму в Україні: незрозуміло, чому підривають. незрозуміло, хто підриває, незрозуміло, яка мета. Ніхто не бере на себе відповідальності за вибухи, не висуває ніяких вимог. Театр абсурду на українській сцені, в якому люди гинуть не бутафорські, а по-справжньому. І якщо це гра, то зовсім вже не забавка.

Ви бачили коли-небудь, як дерева готують до вирубки? Росте воно, велетенське, і ще зеленіють його листочки, і наливається силою ствол, але на стовбурі тому білою фарбою лісоруб вже намалював хрест. Росте це дерево вгору, навіть не підозрюючи, що воно засуджено до смерті ...

Приблизно те ж саме відчувають українці, змушені жити у цій дивній, небезпечній та непередбачуваній  державі під назвою Україна. У державі, де керує не закон, а поняття, і де на кожному з нас чиясь невидима рука вже намалювала хрест.

Згадайте початок 90-х. Тоді вибухи лунали на стадіонах, на вулицях, в дорогих ресторанах, де обідала кримінальна бізнес-еліта. Зелені, червоні піджаки, ноги в страусінових туфлях розліталися в різні боки у всіх кінцях країни. Так кримінальна влада захищала свої інтереси. Дуже схоже на те, що зараз в Україні відбувається те ж саме. Серія терактів, які підірвали звичне життя дніпропетровців  27 квітня, - ще одне тому підтвердження.

Сьогодні влада вперто не хоче називати жодних версій вибухів у Дніпрі. Версії є, їх багато, але ми вам не скажемо - такий загальний посил і президента, і керівництва СБУ, і міліції.

Така мовчанка провокує чутки, які з кожним днем ​​обростають новими «подробицями». Серед найбільш обговорюваних версій терактів - зрив Євро-2012. Однак найбільш обговорювана - не значить сама вірна. Задаючи питання, кому потрібно, щоб Євро в Україні не відбулося, складно знайти «відповідну» на це відповідь. Польща? Навіщо їй це? Зрив Євро в Україні не додасть туристів самій Польщі. Вона не зможе на сьогоднішній день прийняти всі матчі чемпіонату, замінивши повністю Україну. Тому такий розвиток подій ставить під загрозу і проведення турніру в самій Польщі.

А якщо не Польща, тоді хто?

Єдине, кому в розрізі Євро могло бути вигідно зірвати чемпіонат в Україні, так це, мабуть, Німеччина, яка сама не проти опинитися партнером Польщі. Однак складно уявити, навіть у самому вільному польоті фантазії, німецьких шпигунів, що підривають урни в Дніпропетровську. Та й чому там? Тоді вже, логічніше, у Львові, Харкові, Донецьку.

Ні, тут щось інше. Тут більше тхне стратегією державного масштабу.

Оцініть ситуацію. У наявності падіння рейтингу партії влади. Утримати більшість в парламенті, навіть з урахуванням фальсифікацій і силового тиску, буде дуже складно. В Україні міцніє громадянське суспільство, і з цим теж доводиться рахуватися. У такій обстановці майбутні парламентські вибори влади абсолютно не потрібні. Але і скасувати їх просто так не можна. Буде громадський вибух. На сьогодні є тільки один легальний спосіб скасувати вибори - ввести в країні надзвичайний стан.

Безумовно, це тільки версія. Але на її користь говорить той факт, що вже на наступний день після терактів в Дніпропетровську повідомлення про мінування стали надходити з інших  міст України.

У суботу, 28 квітня, київська міліція перевіряє повідомлення про загрозу вибуху поблизу площі Перемоги. Міліція перекрила ділянку на вулиці Дмитрівський. Співробітники правоохоронних органів заявляють про загрозу вибуху і перевіряють припарковані там автомобілі.В цей же день в Миколаєві на телефон «102» надійшов дзвінок від невідомого, який повідомив, що в житловому будинку по вул. Космонавтів, 142 закладено вибуховий пристрій.У Кривому розі силовики беруть участь у антитерористичних навчаннях.

Всі без винятку управління міліції у великих і малих містах, районних центрах і селах переведені на посилений варіант несення служби - до особливого розпорядження.

«Хрест» вже поставлений. Залишається тільки чекати, коли режисер театру абсурду оголосить про початок заключного акта.