Студенти Львівського банківського інституту ініціюють збір використаних батарейок

Студенти Львівського та Черкаського інститутів банківської справи УБС НБУ ініціювали збір використаних батарейок. За словами заступника директора ЧІБС Олександра Проценка, у ЧІБС збір батарейок розпочалось ще рік назад.

«Важкі метали, що входять у склад батарейок настільки небезпечні, що такі України як Японія, сьогодні піднімають питання про заміну їх на більш безпечні», - пояснює Олександр Проценко. – «Разом з тим, українські сміттєзвалища не відповідають необхідним нормам, а відтак те, що потрапляє на них, потрапляє і у землю та й водоймища навколо».

У Черкасах на сьогодні не має пунктів утилізації батарейок, відтак студенти збирають їх у пластикові пляшки. А ось львівські студенти, які лише розпочинають добру справу, віднайшли партнера, що утилізує використані батарейки - Державне підприємство "Аргентум".

Голова студради ЛІБС Назар Бермес розповідає, що кожна викинена батарейка забруднює 20 кв.м. землі, хімічні сполуки вступають у різноманітні неконтрольовані реакції, а відтак викликають ураження живих організмів, погіршують репродуктивні функції та викликають генетичні зміни і ракові захворювання. У всіх розвинених країнах організована утилізація батарейок окремо від іншого сміття (у Німеччині, наприклад, 99% батарейок утилізується спеціальним способом).