Завдяки проєкту молоді й талановиті музиканти з різних куточків України мають можливість гучно заявити про себе на весь світ, адже усі події проєкту транслюються онлайн. Виступають українські майстри батути з одним із найстаріших та найіменитіших українських колективів — Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. Через такі мистецькі тандеми «народжуються» потужні симфонічні програми, що поєднують як українську, так і європейську музику.
Виконавці:
- Бартоломей Телев’як, скрипка (Польща)
- Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
- Оксана Кротик, диригентка
Програма:
- Ференц Ліст. Симфонічна поема «Прелюди» (1854)
- Бейла Барток. Концерт для скрипки з оркестром № 1 (1908)
- Фелікс Мендельсон. Симфонія № 3 «Шотландська», тв. 56 (1829)
«Що ще є життя, як не низка прелюдій до тієї невідомої пісні, першу й урочисту ноту якої озвучить Смерть? Кохання — це чарівна зоря всього життя, але яка його доля? Чиї перші насолоди щастя не перервала буря, чиї прекрасні ілюзії не розвіяв смертельний вибух, що знищив вівтар кохання, як удар блискавки? І яка жорстоко зранена душа, коли минають бурі, не шукає розради в спокійній безтурботності сільського життя?
Проте людина недовго втішена насолодою тим благодатним теплом, яке вона вперше відчула на лоні природи. Отже, коли сурма задзвонить і покличе до зброї, незалежно від того, яка боротьба чекатиме, лише бій відновить сили, свідомість та самоконтроль», – так, надихнувшись рядками французького поета Альфонса де Ламартіна, угорський романтик Ференц Ліст описав третю та найвідомішу свою симфонічну поему «Прелюди». Нею Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою Оксани Кротик розпочне вечір, романтичне спрямування якого продовжить Симфонія № 3 «Шотландська» Фелікса Мендельсона. На відміну від життєвої подорожі «Прелюдів» Ліста, Мендельсона на створення Симфонії надихнула цілком реальна піша мандрівка до шотландських скель та руїн каплиці Голіруд, де коронованою була Марія Стюарт. Молодий Мендельсон втілив у музиці не лише відлуння великих історичних подій, а й місцевого колориту, як, на приклад, «Scotch Snap», ритм шотландських кантрі-танців.
Доповнить романтичну панораму і віднайдений посмертно Концерт для скрипки з оркестром № 1 Бейли Бартока. 50 років Концерт чекав у шухляді угорської скрипальки Стефі Гейєр, якій був присвячений. Зрікшись почуттів Бартока, жінка до самого смертного ложа боялася розповісти про прихований концерт, що, на думку дослідників, був музичним портретом їх стосунків.