Людвіґ ван Бетховен – найчастіше виконуваний композитор класичної музики у світі! Він є одним із найважливіших представників культурного життя Європи. Інтерес до його музики завжди залишався незмінно високим впродовж століть. Ще за життя він отримав неабияке визнання та за мірками своєї епохи був дуже заможною людиною, при цьому залишаючись одним із перших «вільних» митців.
Вже традиційно у грудні, до дня народження композитора, Львівська національна філармонія презентує слухачам музичні вечори, які цілком складають композиції Бетховена.
Прибувши у Відень 22-річним юнаком Людвіг Ван Бетховен прагнув якнайкраще зарекомендувати себе вишуканій публіці, для чого обрав шлях піаніста-віртуоза. Засліплені майстерністю віденські солісти змушені були поступитись сценою новій зірці, позаочі пліткуючи, ніби Бетховен подібно до Паганіні проміняв душу на талант.
Однак справжнє визнання молодому Бетховену подарували власні композиції, адже ніхто б не зміг написати більш ефектного твору для Бетховена-піаніста, ніж Бетховен-композитор. Таку мету переслідували й фортепіанні концерти композитора. Проте не лише жага слави вела музиканта, великий симфоніст впродовж усього життя звірявся зі звучанням свого першого інструменту, одного разу навіть описавши власні почуття у листі до виробника фортепіано John Broadwood & Sons: «Я буду розглядати цей інструмент як вівтар, до якого покладу найвибагливіші приношення свого розуму божественному Аполлону».
Виконані вперше самим композитором концерти №1 та №4 для фортепіано з оркестром у цей вечір разом з «Віртуозами Львова» представлять молоді солісти, які, подібно до юного Бетховена, прагнуть виявити свою майстерність у тандемі з оркестром: Савва Золотарьов та Станіслав Гумінюк.
Виконавці:
- Савва Золотарьов, фортепіано
- Станіслав Гумінюк, фортепіано
- Академічний камерний оркестр «Віртуози Львова»
- Тарас Вергун, диригент
Програма:
Людвіґ ван Бетховен:
- Концерт для фортепіано з оркестром № 2 сі-бемоль мажор, тв. 19
- Концерт для фортепіано з оркестром № 4 соль мажор, тв. 58