Вечір симфонічних шедеврів визнаних геніїв у виконанні Луганського філармонійного оркестру під дириґуванням Івана Остаповича у Львівському органному залі! На вас чекають два блискучі концерти та дві феноменальні молоді солістки – Христина Михайліченко та Юлія Созанська!

Перший концерт для фортепіано з оркестром Йоганеса Брамса виконає молода піаністка Христина Михайліченко, яка своєю грою вражає слухачів з юних років. Нині вона навчається у Королівській академії музики в Лондоні. У Концерті для скрипки Самюеля Барбера солюватиме скрипалька Юлія Созанська, яка також є студенткою цього всесвітньовідомого музичного закладу.

Христина і Юлія – дві яскраві зірки нового покоління українських академічних музикантів, які своїм талантом прославляють Україну далеко за її межами. Одна родом із Криму, друга – з Чернівців, долі цих двох дівчат ніби демонструють, якою великою та багатою на таланти є наша країна. Вони не залишають нікого байдужими своєю неповторною харизмою та віртуозною грою. У їхньому виконанні почуємо симфонічну класику ХІХ та ХХ століття.

Концерт для фортепіано Йоганнеса Брамса – один із найдовших і найбільш емоційно насичених концертів з часів Бетовена. До речі, самого Брамса охрестили свого часу реінкарнацією Бетовена. ​​І зробив це Роберт Шуман, з долею якого якраз і повʼязана історія написання Фортепіанного концерту. Брамс у юні роки потоваришував із Шуманом та його дружиною, блискучою піаністкою Кларою Шуман. Раптова спроба суїциду, божевілля та смерть у притулку Роберта глибоко відгукнулася в його душі. А нерозділене кохання до Клари Шуман, яка була його старшою на 14 років, наклала свій відбиток.

“Весь твір ґрунтується на найінтимніших думках і емоціях Брамса: перша частина — це портрет тяжкого життя його друга й поборника Роберта Шумана; друга, присвячена неможливому коханню Брамса, Кларі Шуман, схожа на молитву; третя частина сповнена ритму й енергії — своєрідне воскресіння. Виконувати цей концерт означає безпосередньо поринути в драму життя молодого Брамса”, – сказала піаністка Елен Грімо, яка в 2012 році записувала легендарний Концерт для Deutsche Grammophon.

Якщо Концерт Брамса – це квінтесенція романтизму, то Концерт для скрипки американського модерніста Самюеля Барбера був написаний у 1939 році. Цей тричастинний твір, як і більшість композицій зі спадщини Барбера, відображають майстерність, смак і серйозність. Концерт був написаний на замовлення американського бізнесмена і філантропа Семюела Фейса для його підопічного, талановитого скрипаля Ісо Брюсселлі. Композиторові довелося кілька разів переробляти твір, щоб зробити його дійсно віртуозним. У результаті остання частина Концерту, яка імітує perpetuum mobile стала своєрідним Еверестом у скрипковому репертуарі. Разом із нетривіальною, злегка “в американському стилі”, мелодією першою частини та рапсодійною другої, третя створює феноменальний ефект на слухача.

Виконавці:

  • Христина Михайліченко – фортепіано
  • Юлія Созанська – скрипка
  • Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії
  • Іван Остапович – дириґент

Програма:

  • Йоганнес Брамс – Концерт для фортепіано з оркестром №1
  • I. Maestoso
  • II. Adagio
  • III. Rondo: Allegro non troppo

Самюель Барбер – Концерт для скрипки з оркестром

  • I. Allegro
  • II. Andante
  • III. Presto in moto perpetuo

Тривалість: 75 хвилин