Виконавці:
- Марія Ходаківська, віолончель
- Анастасія Зохнюк, віолончель
- Ольга Кульчицька, віолончель
- Богдан Гаврилов, віолончель
- Наталія Пелех, фортепіано
Програма:
- Євген Станкович (*1942, UA). Соната № 3 для віолончелі та фортепіано (1971)
- Любава Сидоренко (*1979, UA). «Етюди старого міста» для віолончелі соло (2007)
- Альберто Хінастера (1983-1916, AR). Рапсодія для віолончелі та фортепіано
- «Pampeana № 2», тв. 2 (1950)
- Вітольд Лютославський (1913–1994, PL). «Grave» для віолончелі та фортепіано (1981)
- Євген Станкович (*1942, UA). «Сумної дримби звуки» для віолончелі та фортепіано (1992)
- Мирослав Скорик (1938–2020, UA). «A-ri-a» для віолончелі та фортепіано (1998)
- Марія Ходаківська (*2003, UA). «Ремінісценції»для віолончелі та фортепіано (2023)
Минулого року сузірʼя поважних виконавських конкурсів збагатилось новим проєктом — Всеукраїнським конкурсом памʼяті педагога та віолончеліста Євгена Шпіцера, змогу позмагатись за перемогу в якому отримали молоді виконавці на струнно-смичкових інструментах. Опісля двох напружених турів визначеними були імена переможців, які, окрім конкурсних нагород, отримали також спеціальний приз від генерального директора філармонії Володимира Сивохіпа — можливість виступити на філармонійному концерті.
Троє переможниць — Марія Ходаківська, Анастасія Зохнюк та Ольга Кульчицька — є студентками Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, де здобувають високий рівень майстерності під пильним оком композитора та наставника плеяди сучасних віолончелістів Юрія Ланюка.
Розпочнеться концерт Сонатою № 3 українського композитора Євгена Станковича, адже цей невеликий, завершений у 1971 році твір дає можливість почути, що пів століття тому у Києві вже творилась музика авангарду. Виконуватиме його Марія Ходаківська, яка свою перемогу на конкурсі Шпіцера здобула, навчаючись всього на першому курсі. Марія зустріла початок війни у Харкові, до переїзду у Львів встигла пережити декілька жахливих обстрілів, які знайшли відображення у її першому власному творі. Саме «Ремінісценції» у виконанні авторки завершуватимуть програму, створюючи уявну арку до першого твору.
Також впродовж вечора прозвучать твір ще однієї моєї учениці — знаної львівської композиторки Любави Сидоренко. Її «Етюди старого міста» є прикладом нової віртуозної музики, цікавої студентам, вимогливої та водночас написаної з урахуванням інструмента, з бажанням найкраще розкрити тембр. «Grave» Вітольда Лютославського також є конкурсним твором, саме його виконання щороку дає змогу за однакових умов визначити майстерність віолончелістів з усього світу. Не менше визнання отримує і дотепер маловідома в Україні музика Альберто Хінастери — світового класика сучасності: його «Pampeana № 2» виконає ще один мій студент — Богдан Гаврилов.
Акцентом конкурсу Шпіцера було виконання української музики, що ми зберегли й у програмі концерту. Звучатиме також п’єса «Сумної дримби звуки» Євгена Станковича та версія для віолончелі та фортепіано твору «A-ri-a» Мирослава Скорика. У ній Скорик балансує на межі серйозного та жартівливого, щоб посмаком залишити відчуття незавершеності, простір для догадок мрій.