Як далеко від дому не пролягали б шляхи людських доль, рідні краєвиди продовжують жити в спогадах, мріях, снах. Так навіть найтужливіший спогад про рідний дім може стати прихистком у тяжкі хвилини. Саме про це нова спільна програма французької співачки Серін де Лабом, струнного квартету «Serenade Ensemble» та контрабасиста Яреми Кіцили.
Вперше у Львові Серін побувала влітку 2022, давши на підтримку Україні ряд концертів в містах Європи, вона приїхала з найжиттєстверднішими творами, щоб дарувати хвилини замилування та відпочинку. Голос Серін на цей раз огорнуть мʼякі тембри струнних.
«Музика від серця» присвячена усім, хто бодай коли-небудь відчував тугу за колись щасливими місцями. Твори, що увійшли до програми – це калейдоскоп країн, століть, стилів: від меланхолійної пісні на поезії династії Горє до барокового шквалу емоцій Арії Клеопатри втіленої Георгом Фрідріхом Генделем.
Найтендітніших струн людської душі торкатиметься й аргентинський композитор Освальдо Голіхов, пісня якого є нічим іншим як світлим прощанням з коханням, що вже не повернеться. Контрастом до якої прозвучить одна з найвідоміших французьких оперних арій – сповнена віри арія Саломеї, написана Жюлем Массне. Її духовну лінію продовжить і піднесена молитва для струнних – пʼєса «До Марії» української композиторки Ганни Гаврилець.
Попри загальне емоційне спрямування програми, вона є дуже особистою, для співачки, бо в ній віддзеркалені також дорогі для Серін місця, чільне місце серед яких займає й Україна, її ви почуєте в «Трьох весільних піснях» та «Диптиху» Мирослава Скорика, а також «Карпатській пісні» Золтана Алмаші. Символічним є і завершення концерту, останні рядки арії Чіо-Чіо-Сан можна перекласти, як «Все станеться/Я обіцяю тобі/Стримуючи свій страх/Я вірю і чекаю» співзвучною є й ідея корейської народної пісні в опрацюванні Джесін Лі.
Вкотре підтримка Серін доводить, що відстань не може зруйнувати чесних людських почуттів: любові, туги, і найголовніше — віри.
Виконавці:
Серін де Лабом, сопрано
Струнний квартет «Serenade Ensemble»:
- Анна Бура, скрипка
- Марина Громадська, скрипка
- Андрій Савич, альт
- Ольга Бойчук, віолончель
- Ярема Кіцила, контрабас
Програма:
- Хі Чеол Кім (1954–2018). «Гашірі» на основі народної поезії династії Горє (1989)
- Золтан Алмаші (1975). «Карпатська пісня» для струнного квартету
- Георг Фрідріх Гендель (1685–1759). Арія Клеопатри «Piangerò la sorte mia» з опери «Юлій Цезар в Єгипті» (1724)
- Освальдо Голіхов (1960). «Як повільний вітер» з «Трьох пісень для сопрано та оркестру» (2001-2002)
- Жюль Массне (1842–1912). Арія Саломеї з опери «Іродіада» «Il est doux, il est bon» (1881)
- Ганна Гаврилець (1958–2022) «До Марії» для струнного квартету
- Мирослав Скорик (1938–2020). «Шуміла ліщина» та «Хиляться ворота» з «Трьох весільних пісень» (1974)
«Диптих» для струнного квартету - Джесін Лі (1975). Аріранг «Ностальгія», аранжування корейської народної пісні (2020)
- Джакомо Пуччіні (1854–1924). Арія Чіо-Чіо-Сан з опери «Мадам Баттерфляй» «Un bel di» (1904)