На початку року заведено зичити одне одному найголовніше і навіть затяті скептики сподіваються, що ці побажання здійсняться. Тому до першої зустрічі з публікою Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії готує програму сконцентровану на єдиній непоборній людській силі – силі духу.
Однак чим саме є сила духу в музиці? Це в час розквіту найпотужніших імперій писати оперу про боротьбу та відплату. Як це робив Джоаккіно Россіні в опері та увертюрі “Семіраміда”.
Це писати наповнену вірою у світло та життя музику, в дні, коли найближча людина знаходиться на межі смерті. Концертну симфонію мі-бемоль мажор Вольфганг Амадей Моцарт створив у найтяжчій своїй подорожі, коли слідом за професійними невдачами та розбитим серцем він пережив втрату матері.
Це писати музику своєї країни. Писати про її унікальність та досконалість навіть коли вона є колонією, як писав про Чехію у своїх симфонічних поемах Бедржіх Сметана, створивши цикл “Моя Батьківщина”.
Програма, яку оркестр представить під батутою одного з провідних чеських диригентів Радека Баборака – це закладена композиторами сила духу, помножена на силу кожного виконавця, бо всі ми єдині в нашій мрії.
Виконавці:
- Михайло Сосновський, флейта
- Маркіян Максимів, гобой
- Радек Баборак, валторна
- Андрій Ткачук, фагот
- Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії
- Радек Баборак, диригент
Програма:
- Джоаккіно Россіні. Увертюра до опери “Семіраміда”
- Вольфганг Амадей Моцарт. Концертна симфонія мі-бемоль мажор для флейти, гобоя, валторни та фагота з оркестром, KV 297
- Бедржіх Сметана. З циклу “Моя Батьківщина”
- - “Шарка”
- - “У чеських луках і лісах”
- - “Табор”
- “Бланік”