"Виставка "Поза словами" має на меті донести до загалу наш досвід опрацювання психологічного стану і опрацювання дітьми травматичних переживань, пов’язаних із наслідками війни. У них ми намагались показати, що умови захищеного і підтримуючого терапевтичного простору – Простору РаДіти – створюють необхідні «ритуалізовані» умови для вивільнення образного відображення того, як діти дають собі раду зі складними переживаннями власних цінностей і перспектив", - розповідають організатори.
До складу експозиції увійдуть роботи дітей з виставкових колекцій «Тіла. Інтимний простір дитини», де діти відображали себе у вигляді обмальованих контурами розпростертих тіл в натуральну величину; «Очі. Під поглядом єства», а тут діти відображали себе у виразі власних очей, а також виставки «Маски». Деякі з цих робіт вже демонстрували у Музеї визвольної боротьби в Києві, у Нью Йорку в приміщенні ООН, а ще на інтернаціональному конгресі з групового психоаналізу у Берліні.
Програма виставки включає кураторські екскурсії - 27 листопада, 4 та 11 грудня о 19:00, а також серію майстер-класів:
- 30.11 - «Тіла. Інтимний простір»,
- 7.12 - «Очі. Під поглядом єства»,
- 14.12 - «Маски. Звернення до себе».
Проект відбудеться завдяки підтримці проектів ГО «Допомога Дітям Героїв», «Смак Життя», Червоний Хрест та Холдингу емоцій «!FEST».
Довідка:
Простір РаДіти це – про
світницький проект, який закликає дітей бути відкритим до світу.
Його створили в 2015 році психотерапевти, митці, художники, філософи, музиканти, та іншими непересічні талановиті люди, в бойківському селі Недільня, що на Прикарпатті.
Основні принципи на яких базується Простір РаДіти, є: Безпека, Повага, Довіра, що супроводжується Здоров’ям, Корисністю та Радістю. Філософією Простору РаДіти є «Еко-стосунок» з собою, одне з одним та природою.
Започаткований, як волонтерський проект з метою психологічної, фізичної та емоційної роботи з дітьми, батьки яких творили Революцію Гідності і боронять свободу в сучасній війні України. За п’ять років свого існування Простір відвідало понад пів тисячі дітей, було організовано 31 заїзд.
Багаторічний досвід терапевтичної роботи з дітьми інтегрувався в наукову концепцію, яку представили на міжнародному психоаналітичному конгресі в Берліні.