23 жовтня о 16 годині у Львівському музеї історії релігії відкривається фотовиставка, приурочена до 200-річчя Баба, Провісника Віри бахаї (титул Баб означає «Брама»). Це розповіді про подвійне Свято народження та двох Пророків-засновників Віри бахаї Бахауллу та Баба, їхнє життя, реліквії, а також діяльність громади бахаї в Україні.
Громада бахаї України запрошує відвідати фотовиставку і ближче познайомитися з Вірою бахаї та її засновниками.
Коротко про Віру БахаЇ
Віра Бахаї (арабською “баха” - “світло”, “слава”) зародилася в середині 19-го століття і є наймолодшою з існуючих світових релігій. На сьогодні Віра бахаї має громади в 232 країнах і посідає друге місце за географічним розповсюдженням на Землі після християнства згідно даних Британської енциклопедії на 1991 рік.
Засновником Віри Бахаї є Бахаулла (1817-1892), чиє ім’я перекладається з арабської як “Слава Бога”. Бахаї вважають, що на сьогодні Бахаулла є останнім посланником Бога, який продовжує місію засновників світових релігій: Авраама, Мойсея, Крішни, Будди, Зороастра, Христа, Мухаммада і Баба.
Головна ідея Віри Бахаї - єдність. Бахаї вірять, що існує лише один Бог, і що послідовні одкровення волі Божої через Його Посланців були головною рушійною силою розвитку цивілізації. Бахаулла вчив, що людство являє собою єдиний рід, і що прийшов час для його об’єднання у глобальне співтовариство.
Міжнародне співтовариство бахаї – це міжнародна неурядова організація, яка налічує понад 5 мільйонів послідовників Віри бахаї з усього світу. Вони представляють найрізноманітніші нації, класи, професії, етнічні групи тощо. З метою зміцнення миру, єдності й справедливості Міжнародне співтовариство бахаї веде тісне співробітництво з ООН, підтримуючи багато її цілей і програм.