Крим повертається! Зустрічайте групу культурного самозахвату Jewslim Orchestra, спільний проект Міті Герасимова (Pushkin Klezmer Band) та володаря премії Grammy, нью-йоркського трубача Френка Лондона (The Klezmatics, Klezmer Brass All-Stars), а також відомих кримськотатарських музикантів Аліє Хаджабадінової та Шевкета Зморки. Разом вони розширюють культурні кордони України, заново відкриваючи скарби, які вона подарувала світові—кримськотатарську і клезмерську музику. Ця музика пережила Голокост і Депортацію. Довгий час вона була тут під забороною, про неї не можна було говорити. Тільки зараз вона починає повертатися на батьківщину, щоб знову залунати у повний голос. Часи радянського фейклора і шароварщини минули, слухайте труби і кларнети вільного Криму, голос єдиної мультикультурної України!
Jewslim Orchestra—міжнародний проект, що присвячений музичній дружбі кримських татар та євреїв. Мало хто знає, що деякі свої мелодії клезмери запозичили у кримських татар. А кримські татари і чінгене (кримськотатарські цигани) не тільки пронесли через жахи депортації красу своєї великої музичної традиції. Праведники народів світу в музиці, вони врятували від забуття частину культури своїх єврейських сусідів, які опинилися безсилими перед обличчям фізичного знищення і насильницької асиміляції. Зараз ці шери і фрейлехси повертаються в Україну разом з кримськотатарськими весіллями. Вони не стали музейним мотлохом, а живуть і служать своєму головному призначенню—робити людей щасливими.
Проект здійснюється за підтримки Посольства США в Україні. Партнери: Кримський дім у Львові, кримськотатарский телеканал ATR.
Мітя Герасимов. Київський кларнетист, лідер українського клезмерського руху, засновник Pushkin Klezmer Band. Автор та музичний керівник Jewslim Orchestra.
Френк Лондон. Трубач і композитор з Нью-Йорку, володар премії Grammy, засновник The Klezmatics. Одна з його найвідоміших крос-культурних колаборацій—платівка Brotherhood of Brass, яку він записав з оркестром Бобана Марковича.
Аліє Хаджабадінова. Кримськотатарська співачка, представниця нового, «корінного» покоління. Вона народилася вже в Криму, а не в місцях депортації, як її батьки. Але, як і багато кримських татар, була змушена покинути півострів після його захоплення російськими військами. Аліє веде музичну програму на АТР, єдиному кримськотатарському телеканалі. Вона багато виступає і записується з різними українськими музикантами, прокладаючи нові шляхи розвитку своєї рідної традиції. Саме ії голосом записано багато важливих для кримських татар народних піснень.
Шевкет Зморка. Акордеоніст-віртуоз з Криму. Один з небагатьох українських музикантів, що співпрацюють з метрами болгарської та леутарской музики, та один з тих, хто заново вписує зараз кримськотатарську інструментальну традицію в балканський музичний ландшафт.
Концерти в рамках проекту:
18 листопада // Новоолексіївка
21 листопада // Львів, FESTrepublic
23 листопада // Київ, Мала опера
Наші спецпроекти17
Jewslim Orchestra

Інші подіїї зараз
Рецензія
Фільтри