Запрошуємо знесівчан, усіх львів’ян та гостей на щорічний Фестиваль сусідів мікрорайону Знесіння. Цього року святкування присвячено 100-літтю створення Західноукраїнської Народної Республіки і вшануванню подвигу Українських січових стрільців.

Коли? 2 вересня 2018 року з 13:00.

Де? Старознесенська, 24-26 (!FESTrepublic)

Чого очікувати? - понад 20 дитячих активітетів, - сімейна естафета, - цікаві лекції і майстер-класи для дорослих, - історичні реконструкції боїв Січових Стрільців, - екскурсія парком Знесіння, - зона розвитку мікрорайону Знесіння, - смачний ярмарок і конкурс господинь, - виступ кавер-гурту “Wszystko”.

!!! ​ Зголоситися на конкурс господинь - приготувати власні галицькі рогалики та отримати за це цінні призи від партнерів - можна на ФБ-сторінці заходу.

Вхід вільний!

Виникають питання? Контактуй з організаторами за тел.: 096 87 94 748, Юлія Гвоздович.

Більше інформації від організаторів - згодом. Слідкуйте за оновленнями на офіційній сторінці заходу: https://www.facebook.com/znesinnyafest​ .

Довідка: На цвинтарі Старого Знесіння, крім могил окремих людей, що були в лавах Українських Січових Стрільців Івана Сметани, Івана Вегери, є також братська військова могила стрільців Української Галицької Армії, полеглих в боях на Знесінні в грудні 1918 р. під час українсько-польської війни. Один з локальних боїв спалахнув недалеко від залізничних мостів біля перетину вулиць Польової та Старознесенської. Група українських вояків, яка з‘явилася з болотистих рівнин над р. Полтвою, натрапила на позицію поляків, що була між згаданими мостами. Стрільцям довелося залягти на відкритій місцевості біля ставка, де сьогодні стоїть завод залізобетонних виробів №2. В цьому бою полягло біля 30-ти УСуСусів, котрих пізніше поховали на цвинтарі Старого Знесіння. Це єдина у Львові не зруйнована могила УСС - бійців УГА. В 1930-ті роки (орієнтовно 1935-38 рр.) з ініціативи української громади Знесіння було зібрано кошти і споруджено пам‘ятник у вигляді піраміди з дикого каменю, увінчаної стрілецьким хрестом. Під хрестом вмурували стрільно (гільзу від снаряда) - так було прийнято для військових поховань. Рішенням Львівського облвиконкому 21.05.91 р. № 249 стрілецька могила на цвинтарі Старого Знесіння у Львові занесена до списку пам‘яток археології, історії та мистецтва Львівської області.