пам'ятаємо, сумуємо не забудемо
09:28, 22 січня 2015 р.
110 фактів про Юрія Вербицького. Життя до і після смерті (ФОТОРЕПОРТАЖ)
пам'ятаємо, сумуємо не забудемо
Сьогодні, 22 січня, минає рік з того часу, як львів'яни почули сумну звістку про жорстоке вбивство Юрія Вербицького. Він був один із перших, хто загинув на Майдані і одним із тих, який змінив наше життя. В річницю загибелі Героя Небесної Сотні, 032.ua публікує 10 фактів про його життя до і після смерті.
1. Юрій був спокійним хлопчиком і ніколи не конфліктував із кимось
Юрій Вебицький народився 25 серпня 1963 року. Батьки віддали Юрія навчався у львівську школу № 27. Там він і провів свої шкільні роки. Як згадують однокласники Вербицького, ще у школі Герой Небесної Сотні проявив себе, як спокійний, вихований та інтелігентний хлопчик. "Він не бився із своїми ровесниками та не проявляв агресії", - розповідає його однокласниця, Орися. Після школи Юрій пішов вчитися у Львівський політехнічний інститут та у 1985 році закінчив факультет геодезії. Згодом, Вербицький влаштувався на роботу.
2.Юрій Вербицький був науковцем
Він працював над створенням апаратури і програмного забезпечення геофізичних і сейсмічних досліджень. У 2013 році Юрій отримав науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук, захистивши дисертацію на тему: «Методичні та прикладні аспекти комплексного банку геофізичної інформації Карпатського регіону». Юрій Вербицький є також співавтором майже пів сотні наукових статей
Читайте також: спогади про Юрія Вербицького: він скромно, мовчки щодня творив свій трудовий подвиг. Так само мовчки і був на Майдані
3. Юрій був хорошим батьком
Коли Юрію було 25 років, у нього народилась донька. Її назвали Уляна. Сам ж Юрій Вербицький народився у Львові. Його батько був відомим вченим, а мати – асистентом кафедри геодезії у Львівському виші.
4. Він підкорював вершини.
Вперше Юрій Вербицький піднявся у гори ще в шкільні роки і відтоді не переставав їх любити. У вільний від роботи час Юрій захоплювався альпінізмом – він долав маршрути найвищої складності в Криму та на Кавказі і навіть мав перший розряд з альпінізму
5. Юрій Вербицький перебуваючи на Євромайдані допомагав на кухні
Хоч Юрій не дуже цікавився політикою, стерпіти те, що відбувалось в Україні він не міг. Відтак, він взяв відпустку за свій рахунок і поїхав на Євромайдан. Тут Вербицький допомагав волонтерам на кухні.
6. Зловмисники тримали Юрія зв’язаного на залізній підлозі 8 годин
Остання ніч Юрія на Майдані була з 20 на 21 січня. Коли він розносив чай, то отримав поранення в око. Аби врятувати чоловіка, Ігор Луценко, який був представником Ради Майдану, відвіз львів’янина в Олександрівську лікарню.
Звідти обох чоловіків викрали 10 невідомих і піддавали жорстоким тортурам. Юрія Вербицького помістили у якийсь гараж, де тримали на залізній підлозі понад 8 годин. 22 січня тіло львів’янина знайшли у лісі із перев’язаними скотчем руками, численними травмами та без верхнього одягу.
7. Провести в останню дорогу Юрія Вербицького прийшло тисячі львів’ян
Юрія Вербицького поховали на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №67.
Попрощатись із Героєм Небесної Сотні прийшли тисячі людей – від керівників міста й області до львів’ян, які не знали його.
10 фактів про Юрія Вербицького. Життя до і після смерті (ФОТОРЕПОРТАЖ) (фото) - фото 7
10 фактів про Юрія Вербицького. Життя до і після смерті (ФОТОРЕПОРТАЖ) (фото) - фото 8
8. Протести
Жорстоке вбивство Юрія Вербицького шокувало не тільки Львів та Україну, а й українців з-за кордону. Так, у Бельгії люди вийшли на протест у підтримку вбитого львів’янина Юрія Вербицького та інших постраждалих на Євромайдані.
10 фактів про Юрія Вербицького. Життя до і після смерті (ФОТОРЕПОРТАЖ) (фото) - фото 9
9. Відкриття пам'ятної дошки та безіменної вершини
1 грудня 2014 року, у школі, де навчався активіст Євромайдану, Юрій Вербицький, відкрили пам'ятну дошку. А його друзі-альпіністи назвали на честь Вербицького безіменну вершину на Кавказі.
10 фактів про Юрія Вербицького. Життя до і після смерті (ФОТОРЕПОРТАЖ) (фото) - фото 10
10. В Україні створили Сотню Юрія Вербицького
Після смерті Юрія, його друзі, знайомі, а також українські науковці створили Сотню імені Юрія Вербицького. Їхнє гасло: «держава для народу, його воля – це і є реальна влада». Мата Сотні - обстоювання прав і свобод, які гарантовані у Декларації прав людини та в Конституції України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Курси валют
Валюта
Купівля
Продаж
USD
41,44
41,49
EUR
45,43
45,48
PLN
10,57
10,60
Останні новини
Оголошення
11:00, 15 листопада
19:26, 21 листопада
16:13, 12 листопада
19:26, 21 листопада
live comments feed...
Коментарі